Show filters
Filters
Cena
24 99
Producenci
  • Pokaż więcejPokaż mniej
Close

Pasy treningowe

(2 produktów)
  • Widok

Wykorzystaj pasy treningowe do urozmaicenia treningu

Podczas ćwiczeń siłowych z użyciem ciężarów lub masy własnego ciała możesz wspomóc się specjalnymi pasami treningowymi, dzięki którym możesz w łatwy sposób rozszerzyć swój trening.

Do jakich ćwiczeń przyda Ci się pas treningowy?

Jeżeli często trenujesz na siłowni i podnosisz ciężary z pewnością docenisz działanie profesjonalnych pasów treningowych. Na rynku dostępne są pasy stabilizujące mięśnie oraz takie, dzięki którym możesz zwiększyć obciążenie w treningu z masą własnego ciała.

Pasy stabilizujące przydadzą się przy każdym ćwiczeniu, w którym jama brzuszna narażona jest na znaczny wzrost ciśnienia. To z kolei prowadzi do wywierania dużego nacisku na kręgosłup. Taka sytuacja występuje najczęściej w ćwiczeniach wykonywanych z pozycji stojącej – na przykład jeśli trzeba podnieść sztangę do wysokości klatki piersiowej lub nad głowę, ale także podczas popularnego ćwiczenia, jakim jest martwy ciąg. Takie ćwiczenia obciążają plecy i są one narażone na różnego rodzaju urazy i uszkodzenia. Żeby temu zapobiec, trzeba ochronić kręgosłup przed nadmiernym obciążeniem – i właśnie w tym celu można skorzystać z pasa treningowego.

Dobrze dobrany pas treningowy ma za zadanie stabilizację centralnej części ciała podczas wykonywania ćwiczeń z użyciem dużego obciążenia. Nie ma więc potrzeby korzystania z pasów przy ćwiczenia z masą naszego ciała czy na treningu pilates. Pas przyda się jedynie wtedy, kiedy potrzebna jest dodatkowa stabilizacja mięśni przykręgosłupowych. Może się też przydać do zwiększenia swoich osiągnieć w danym ćwiczeniu, dzięki czemu możesz podnosić większe ciężary i zrobić bardziej efektywny trening.

Pasy dla dodatkowego obciążenia

Innym rodzajem pasów do treningu jest pas obciążeniowy. Jego działanie jest bardzo proste – do pasa zamocowanego w talii lub na biodrach można przyczepić dodatkowe obciążenie. Z takich pasów korzysta się podczas ćwiczeń z masą własnego ciała w celu zwiększenia obciążenia. Takie pasy przeważnie stosowane są podczas trenowania pompek szwedzkich lub podciągania na drążku. Z użyciem dodatkowego obciążenia możesz poprawić swoje efekty i wytrzymałość na treningu, ale też jest to sposób na przełamanie rutyny i treningowej stagnacji.

Pasy obciążeniowe są w pełni bezpieczne – na pewno nie musisz się obawiać, że w trakcie ćwiczenia przyczepiony ciężar nagle spadnie Ci na nogi. Profesjonalne pasy wyposażone są również często w dodatkową klamrę, dzięki której pas nie przesuwa się na ciele podczas wykonywania ruchu, ani po założeniu obciążenia i cały czas zostaje na swoim miejscu.

Jak widzisz pasy treningowe mają szerokie zastosowanie – od urozmaicenia treningu i poszerzania swoich możliwości, po zapewnienie lepszej stabilizacji i bezpieczeństwa. W zależności od tego, czego aktualnie potrzebujesz wybierz z naszej oferty coś dla siebie. W naszym sklepie dostaniesz produkty wiodących marek sportowych dzięki czemu masz pewność, że korzystasz ze sprawdzonego i profesjonalnego sprzętu sportowego.

Black Friday -20% na kod "BF20" w koszyku! Zostało ...