Show filters
Filters
Cena
9 40
Producenci
Crossfit
Strefa ciężary
Close

Owijki i usztywniacze

(7 produktów)
  • Widok

Owijki i usztywniacze dla bezpieczeństwa na treningu

Jeżeli często trenujesz siłowo z pewnością przydadzą Ci się profesjonalne owijki i usztywniacze, dzięki którym zmniejszysz ryzyko kontuzji i otarć podczas intensywnego treningu na siłowni.

Z pewnością wiesz, jak ważny jest trening odpowiednio dopasowany do Twoich umiejętności i możliwości. Taki trening jest najbezpieczniejszy, ponieważ nie przeciążasz swojego organizmu i nie ćwiczysz ponad swoją wytrzymałość. Ćwicząc siłowo oprócz przestrzegania rozsądnego planu, warto też jednak wspomóc się dedykowanymi akcesoriami dla sportowców, czyli właśnie owijkami i usztywniaczami.

Do czego przydadzą Ci się usztywniacze?

Usztywniacze będą przydatne zarówno zapobiegawczo, w profilaktyce urazów, ale również, jeżeli taki uraz już wystąpił. Bardzo często podczas treningu siłowego, a szczególnie podczas ćwiczeń z użyciem sztang i ciężarów, to nadgarstki są bardzo narażone na uszkodzenia – stąd też w sklepach dla sportowców bardzo duży wybór usztywniaczy na nadgarstki. Nawet niewielka kontuzja nadgarstka może wykluczyć Cię z treningu na długie tygodnie, jednak dzięki usztywniaczom możesz znacznie szybciej i co najważniejsze w bezpieczny sposób powrócić do aktywności fizycznej.

Pamiętaj jednak, że przy poważniejszych urazach lepiej odłożyć trening na czas powrotu do zdrowia, żeby nie pogłębiać uszkodzenia stawu. Usztywniacze stosuje się jedynie wtedy, kiedy dolegliwości są niewielkie – wtedy takie akcesoria pomogą w zmniejszeniu bólu i pomogą ustabilizować ruch tak, aby można było bezpiecznie przeprowadzić trening. Najważniejsze jednak, abyś zawsze dopasował poziom wysiłku do swojego aktualnego stanu zdrowia, a w przypadku wątpliwości lepiej skonsultuj się z lekarzem.

Jak wybrać usztywniacze na nadgarstki?

Przede wszystkim zwróć uwagę na materiał, z którego jest wykonany. Usztywniacz powinien być elastyczny, aby łatwo dopasował się do Twojego ciała, a jednocześnie oddychający, żeby zapewnić komfort użytkowania i wyeliminować nadmierne pocenie. Wykonanie z przewiewnego materiału jest o tyle istotne, że z usztywniacza korzysta się w celu mocnego usztywnienia nadgarstka, a to z kolei powoduje dość duży ucisk. Jeśli więc będzie on wykonany z materiału nieprzepuszczającego powietrze, to korzystanie z niego będzie niewygodne, ręka będzie się pocić i może zacząć swędzieć, a w efekcie prowadzić do odparzeń i otarć.

Podstawowe akcesoria dla boksera, czyli owijki

Jeżeli regularnie trenujesz boks lub inne sztuki walki na pewno wiesz, jak ważna jest ochrona dłoni, które w tych aktywnościach są Twoim głównym „narzędziem pracy”. Owijki i taśmy bokserskie zabezpieczą Twoje dłonie przed dużymi urazami i otarciami, które mogą się pojawić nawet pomimo używania rękawic bokserskich. Takie akcesoria pomogą Ci ochronić najbardziej narażone na urazy części dłoni, czyli kciuki, palce i nadgarstki. Stanowią również bardzo dobrą ochronę dla ścięgien. Pamiętaj o taśmach i owijkach bokserskich podczas swojego treningu, aby walka z przeciwnikiem była przede wszystkim bezpieczna dla Twojego zdrowia.

Pozostałe akcesoria do wsparcia Twojego treningu

Inne akcesoria warte uwagi podczas treningu to owijki i stabilizatory na kolana. Podobnie jak w przypadku usztywniaczy na nadgarstki wspomogą one Twoje kolana podczas wykonywania intensywnych ćwiczeń lub zmniejszą ból. Stosuj je wtedy, kiedy Twoje kolana są narażone na nadmierne obciążenie i wiesz, że potrzebują dodatkowego wsparcia, albo kiedy wystąpił już niewielki uraz – z taką dodatkową pomocą dasz radę wykonywać ćwiczenia. Owijki i stabilizatory na kolana przydadzą się również zapobiegawczo szczególnie wtedy, kiedy w przeszłości doznałeś jakichś urazów w stawie kolanowym – wtedy na pewno pomyśl o zakupie takich akcesoriów.

Warto też wspomnieć o skórkach gimnastycznych – przydadzą się szczególnie do ćwiczeń gimnastycznych i crossfitowych. Bez wątpienia są to przydatne akcesoria, ponieważ dzięki nim poprawi się komfort wykonywania ćwiczeń wymagających od Ciebie pracy dłońmi, a jednocześnie mogą też zapobiec różnego rodzaju otarciom i pęcherzom podczas wyjątkowo intensywnego wysiłku.

Zaczynając swoją przygodę ze sportem zawsze pamiętaj o odpowiednim dobraniu akcesoriów do rodzaju wykonywanej aktywności fizycznej. Zasada jest prosta – lepiej zapobiegać, niż leczyć, a z przemyślanymi akcesoriami Twój trening na pewno będzie bezpieczny i przede wszystkim będzie Ci sprawiał dużo satysfakcji.

Produkty wyprzedażowe Sprawdź>> Air Bike Sprawdź>>