Show filters
Filters
Cena
8 549
Producenci
Crossfit
Gimnastyka
Wyposażenie
Close

Magnezja

(7 produktów)
  • Widok

Magnezja pozwoli Ci na lepszy chwyt

Uprawiasz wspinaczkę, podnosisz ciężary, a może tańczysz pole dance? W każdym tym przypadku zdecydowanie przyda Ci się magnezja, dzięki której Twój chwyt będzie stabilniejszy i bardziej pewny.

Do czego stosuje się magnezję?

Bardzo często osoby, które nie uprawiają sportu zastanawiają się, co to za biały proszek, którego często używają sportowcy na siłowni czy podczas wspinaczki. Talk, kreda, a może jakiś puder? Ta biała substancja to magnezja – zwiększa ona znacznie przyczepność dłoni, zapobiega ich poceniu i ułatwia chwyt. Jest to obowiązkowy element dla każdego wspinacza czy to na ściankę, czy w górach, ale korzystają z niej także osoby trenujące crossfit, podnoszące ciężary na siłowni, czy ćwiczące pole dance lub gimnastykę. W każdej tej dyscyplinie magnezja zapewni suchość dłoni i znacznie ułatwi uprawianie ulubionej aktywności fizycznej.

Jaką magnezję wybrać?

W naszym sklepie znajdziesz magnezję nie tylko w postaci białego proszku, chociaż to właśnie w takiej formie jest kojarzona przez większość osób. Występuje ona także w formie kulki, w kostce czy w płynie – wszystko to z myślą o różnych osobach i różnych zastosowaniach, ponieważ każdy preferuje co innego i nie ma jednej najlepszej formy dla wszystkich.

Magnezja w proszku jest zdecydowanie najpopularniejszą formą – można ją dostać w dużych opakowaniach, które starczą Ci na bardzo długo. Skąd taka popularność? Odpowiedź jest prosta – dłonie stają się bardzo przyczepne od razu po wysypaniu i wtarciu proszku w dłonie. Momentalnie stają się one suche i się nie pocą, a Ty możesz natychmiast zacząć się wspinać lub podnosić ciężary. Magnezję w proszku często przesypuje się do specjalnych woreczków, które można zawiesić sobie w pasie, dzięki czemu masz do niej stały dostęp i w każdej chwili w razie potrzeby możesz zanurzyć dłoń w woreczku i użyć proszku. Takie rozwiązanie jest polecane szczególnie dla osób, które się wspinają, ponieważ jedną ręką można się trzymać ścianki lub skały, a drugą sięgnąć po magnezję. Jest to niezbędnik każdego wspinacza, zarówno tego początkującego, jak i profesjonalisty – jeżeli więc myślisz o uprawianiu wspinaczki, magnezja to obowiązkowy element Twojego wyposażenia. 

Inną formą, w której występuje magnezja to kostka, którą wystarczy rozkruszyć w dłoni i natrzeć ręce. Decydując się na magnezję w kostce przed zakupem koniecznie sprawdź wagę opakowania, a nie jej objętość. Przyczyna jest prosta – pozornie większa kostka magnezji może starczyć na krócej, niż ta cięższa.

Dla osób, którym nieco przeszkadza forma w proszku przez to, że często brudzi wszystko naokoło i się rozsypuje, producenci przygotowali inne rozwiązanie – magnezję w płynie. Zachowuje ona oczywiście właściwości magnezji w proszku, a w składzie ma dodatkowo alkohol i kalafonię, która tworzy lepką warstwę i pozwala magnezji utrzymać się na dłoni. Magnezja w płynie występuje też w nieco bardziej stałej formie – znajdziesz również magnezję w kremie czy w żelu, a ich działanie jest takie samo, jak tej w płynie. Płynna forma po zaaplikowaniu na dłonie pozostawia cienką i niezwykle trwałą warstwę, co jest często wykorzystywane przez osoby, którym nadmiernie pocą się dłonie. Dobrym pomysłem jest wtedy nałożenie najpierw magnezji w płynie jako podkład, a na to nałożyć formę w proszku. Płynną magnezję często stosują kobiety, które ćwiczą pole dance, ale także osoby trenujące gimnastykę.

Jeszcze innym, ale również ciekawym rozwiązaniem jest magnezja w kulce. Łączy ona zalety magnezji w proszku, czyli szybkie i łatwe użycie, a przy tym nie obsypuje się na wszystkie twoje ubrania i wszędzie naokoło. Taką sprasowaną kulkę można włożyć również do woreczka i w razie potrzeby na bieżąco po nią sięgać – kulkę wystarczy ścisnąć, aby magnezja zaaplikowała się na dłonie w takiej ilości, jaką potrzebujesz. Dzięki takiemu rozwiązaniu proszek nie pyli na wszystkie strony, a Ty możesz szybko wrócisz do ćwiczeń lub wspinania.

Wygodnym rozwiązaniem do stosowania magnezji w proszku podczas ćwiczenia na siłowni jest zakupienie specjalnego stojaka na magnezję. Wystarczy wysypać do niego odpowiednią ilość magnezji i na bieżąco korzystać. Jest to dobre rozwiązanie również w przypadku, kiedy wiele osób naraz chce korzystać z proszku, a taki stojak zapewnia ciągle łatwy dostęp w razie potrzeby.

Jak widzisz, form magnezji jest bardzo wiele, a w naszym sklepie znajdziesz każdą z nich. Wszystko po to, żebyś mógł dobrze dopasować sposób korzystania do swoich preferencji i sportu, jaki uprawiasz.

Produkty wyprzedażowe Sprawdź>> Air Bike Sprawdź>>