Show filters
Filters
Close

Plastry Tejpy

(0 produktów)

Plastry i tejpy dla sportowców

Jeżeli szukasz wygodnego i szybkiego sposobu na poradzenie sobie z bólem i kontuzjami doznanymi podczas treningu, wypróbuj specjalne plastry i tejpy do tapingu lub inaczej kinesiotapingu.

Plastrowanie, czyli inaczej właśnie taping to nie jest wcale najnowsza metoda, ponieważ stosowana jest już od około 50 lat. Wynaleziona została w Japonii i do dzisiaj stosowana jest jako tradycyjna metoda do walki z bólem i kontuzjami, szczególnie wśród sportowców.

Na pewno nie raz widziałeś osoby trenujące jakiś sport z kolorowymi plastrami naklejonymi przeważnie na nogach, rękach lub brzuchu – są to właśnie specjalne plastry do tapingu, które przykleja się w obolałe lub dotknięte kontuzją miejsca. Plastry wykonane są z elastycznego i oddychającego materiału, więc korzystanie z nich nie wywołuje żadnego dyskomfortu. Niektórzy sądzą, że tejpy nasączone są jakimiś środkami przeciwbólowymi, jednak w żadnym wypadku tak nie jest. Warto również wspomnieć, że kolor plastra nie ma żadnego znaczenia i nie wpływa na efekty czy dodatkowe działanie.

Jak więc działają plastry do tapingu?

Taśmy działają w oparciu o mechaniczne bodźce, a ich skuteczność uzależniona jest od rodzaju zastosowanych plastrów. Wyróżniamy więc plastry elastyczne i nieelastyczne. Z pierwszego rodzaju tejp korzysta się głównie do złagodzenia bólu mięśni, usunięcia obrzęku i ogólnego polepszenia kondycji danego miejsca. Bardzo często wykorzystuje się je w fizjoterapii. Taśmy nieelastyczne z kolei stosuje się do ustabilizowania stawów, dzięki czemu odciążane jest wybrane miejsce w ciele. W ten sposób regeneracja po nadwyrężeniu czy kontuzji następuje znacznie szybciej i przebiega w łagodniejszy sposób. Jest to częsta metoda do walki z tak zwanym łokciem tenisisty.

Kiedy stosować kinesiotaping?

Taping ma bardzo szerokie zastosowanie i może być szybką pomocą w razie kontuzji. Plastry i tejpy wykorzystuje się między innymi przy bólu stawów – po naklejeniu taśmy stawy są odciążane i ból znacznie się zmniejsza. Często stosuje się taśmy przy urazach stawu skokowego, który bardzo łatwo uszkodzić chociażby podczas biegu czy skoków. Plastry sportowe mogą też pomóc w niewielkich uszkodzeniach mięśni, dzięki wpływowi na szybszą regenerację kontuzjowanego miejsca. Taping często stosuje się także w bólu kolan – naklejona taśma pomaga usnąć obrzęk kolana i pomaga w regeneracji stawu kolanowego i mięśni. Kinesiotaping znajduje też zastosowanie w różnego rodzaju bólach kręgosłupa, a z tym często zmagają się nie tylko sportowcy. Ból i przeciążenie pleców może odczuwać wiele osób, w tym na przykład kobiety w ciąży lub osoby, które w ciągu dnia bardzo dużo siedzą w pracy, a także ludzie po różnego rodzaju urazach kręgosłupa. Tejpy mogą też wspomóc łagodzenie obrzęków – dzięki naciągnięciu skóry wpływają one pozytywnie na obieg krwi i limfy w danym miejscu, przez co obrzęk szybciej znika. Nieelastyczne plastry to tapingu stosuje się, aby ustabilizować stawy i kończyny, dzięki czemu czas regeneracji po urazie jest dużo szybszy przez odciążenie i dodatkową stabilizację miejsca. Kinesiotaping znajduje zastosowanie w różnego rodzaju urazach barku, ramion, ścięgna Achillesa, ale również do uśmierzenia bólu po zbyt intensywnym wysiłku fizycznym.

Jak widzisz plastry i tejpy mają bardzo szerokie zastosowanie. Mogą pomóc zarówno początkującym, jak i profesjonalistom – w końcu kontuzje sportowe mogą przydarzyć się każdej osobie aktywnej fizycznie. Jeżeli więc szukasz prostego i szybkiego sposobu na poradzenie sobie z bólem czy urazem, sprawdź ofertę naszego sklepu. Znajdziesz tutaj taśmy sportowe najwyższej jakości, dzięki którym szybko wrócisz na trening, a ból mięśni czy stawów szybko zniknie. Pamiętaj jednak, że w przypadku poważniejszych urazów lepiej udać się do lekarza – nie ignoruj dużego bólu. Taśmy i plastry do kinesiotapingu stosuj jedynie w przypadku niewielkiej kontuzji lub po zaleceniu lekarza.

Kettle żeliwne już dostępne Sprawdź>>