Show filters
Filters
Cena
37 400
Producenci
  • Pokaż więcejPokaż mniej
Crossfit
Gimnastyka
Strefa ciężary
Strefa funkcjonalna
Close

Kamizelki obciążeniowe

(3 produktów)
  • Widok

Wśród licznych innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie sportu większość z nas znajdzie te odpowiednie dla siebie. Jedną z ciekawszych propozycji są specjalne kamizelki obciążeniowe do ćwiczeń. Mogą skorzystać z niej zwłaszcza osoby, które nie chcą zbyt mocno modyfikować swoich planów treningowych pod ćwiczenia z obciążeniami, jednak szukają okazji, aby wykorzystać ciężary w treningach. Wystarczy, że odpowiednio dobraną kamizelkę założymy do wybranego ćwiczenia.

Kamizelki treningowe z obciążeniem – nowoczesne rozwiązanie

Najistotniejsze jest dopasowanie obciążenia do naszych możliwości. Jeżeli nie zrobimy tego prawidłowo, ryzykujemy pojawienie się kontuzji i nadmierne przećwiczenie naszego organizmu, co może opóźnić nasze dalsze treningowe plany. Osoby początkujące mogą zacząć zaledwie od kilku kilogramów. Pamiętaj, że lepiej dobrać większy ciężar, jeżeli wybrana kamizelka okaże się być zbyt lekka, niż na samym początku przesadzić z ciężarem i ryzykować kontuzję.

Kamizelki treningowe z obciążeniem możemy dodawać do wielu rodzajów aktywności fizycznej, takich jak bieganie, marsz, step, jazdę na rowerze i wiele innych. Wszystko zależy od Twojej inwencji i osobistych preferencji. Niektórzy z powodzeniem stosują kamizelki obciążeniowe w grach takich jak piłka nożna, siatkówka czy koszykówka. Ciekawym wyzwaniem może być użycie kamizelki obciążeniowej we wspinaczce.

Kamizelki do ćwiczeń dla zwiększenia wydajności treningu

Dlaczego kamizelki do ćwiczeń są tak skuteczne w działaniu? Obciążenie kamizelki wymusza opór mięśni, dzięki czemu są one zmuszone do wysiłku. Mięśnie szybko dostosowują się do ciężary, a siła naszego organizmu zwiększa się. Wraz z przyzwyczajaniem się mięśni możemy stopniowo wykorzystywać kamizelki o coraz większym ciężarze. Kamizelka może także sprawić, że szybciej zrzucimy kilka kilogramów, ponieważ dodatkowy opór wagi kamizelki wymusi większy wysiłek i podkręca metabolizm.

Kamizelkę powinniśmy dobierać także odpowiednio do naszego wzrostu i budowy ciała. Powinna ona przylegać, nie może być zbyt duża, ponieważ w takim wypadku ciężar źle rozłoży się na naszym ciele. Kamizelka zbyt długa również będzie utrudniać prawidłowe wykonywanie ćwiczeń.

Oferowane przez nas kamizelki do ćwiczeń marki PROUD i TSR są wykonane z wysokiej jakości materiałów, przyjemnych w dotyku i wytrzymałych. Dobrane właściwie do naszego wzrostu i wagi nie będą obcierać. Możemy zdecydować się na kamizelkę zapinaną na pasy z klamrą zatrzaskową lub wytrzymałe rzepy. Kamizelki z naszego asortymentu posiadają prawidłowo rozmieszczone ciężary, dzięki czemu będą one odpowiednio rozłożone na ciele osoby ćwiczącej.

Kamizelka jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które chcą wykonywać ćwiczenia w swoich czterech ścianach, a nie dysponują dużym metrażem. Możesz bowiem dodać ciężar za pomocą kamizelki, nie musisz przeznaczać dodatkowej przestrzeni na przechowywanie sztang czy dużych hantli. Skorzystaj z naszej oferty kamizelek obciążeniowych!

Kettle żeliwne już dostępne Sprawdź>>