Filtruj produkty

Kategorie
Akcesoria na siłownie
Show filters
Filters
Kategorie
  • Pokaż więcejPokaż mniej
Cena
11 470
Producenci
  • Pokaż więcejPokaż mniej
Crossfit
Gimnastyka
Strefa ciężary
Strefa funkcjonalna
Sztuki walki
Wyposażenie
Close

Akcesoria na siłownie

(31 produktów)
  • Widok

Wyposażenie nowoczesnej siłowni

Definicja siłowni znacząco zmieniła się na przestrzeni ostatniej dekady. Jeszcze kilkanaście lat temu siłownia była miejscem wyposażonym niemal wyłącznie w wolne ciężary, z ewentualnym dodatkiem jednej lub dwóch maszyn oraz drążka do podciągania. Obecnie jednak klienci są zdecydowanie bardziej wymagający. Trening na wolnych ciężarach oczywiście nadal stanowi integralny element treningu kulturystycznego, jednak bynajmniej nie wszyscy, którzy odwiedzają siłownie są zainteresowani klasyczną kulturystyką.

W cenie jest więc różnorodność wyposażenia siłowni, dzięki której odwiedzający będą mogli z powodzeniem wykonywać również trening z zakresu crossfitu, kalisteniki, trening siłowy pod sporty walki lub też trening mieszany, zawierający w sobie elementy różnych wymienionych systemów.

Wyposażenie nowoczesnej siłowni

Jakie więc dokładnie elementy powinny wchodzić w wyposażenie siłowni? Oczywiście, nie można tutaj pomijać wymienionych już wolnych ciężarów. W niektórych siłowniach lub klubach fintess często można obecnie spotkać się z sytuacją, gdy na całej powierzchni do treningu rozmieszczona jest tylko jedna lub dwie ławeczki płaskie ze sztangami. Dlaczego jest to błąd? Osoby zainteresowane typowym treningiem kulturystycznym nadal stanowią bardzo dużą część wszystkich korzystających z siłowni. Zbyt mała ilość sprzętu przeznaczonego do treningu z wolnymi ciężarami sprawia, że wielu klientów zaczyna szukać innego lokalu (przysłowiowe "kolejki do ławeczki" lub zmiany planu treningowego z powodu utrudnionego dostępu do niektórych urządzeń).

Akcesoria na siłownię

Należy więc zadbać o to, aby nowoczesność wyposażenia siłowni nie była zbyt radykalna: tradycyjny trening kulturystyczny nadal jest w cenie.

W żadnym jednak wypadku nie oznacza to, że siłownia powinna być miejscem dedykowanym wyłącznie lub przede wszystkim pod podnoszenie ciężarów. Trudno dokładnie oszacować, jaki procent klientów odwiedzających siłownie stanowią osoby wykonującego tradycyjny trening kulturystyczny, a ilu odwiedzających jest zainteresowanych innymi odmianami treningu. Tym niemniej, wyposażenie siłowni powinno, w miarę możliwości lokalu, stwarzać dogodne możliwości dla wszystkich klientów. Oznacza to przede wszystkim:

  • 1. Rozbudowaną sekcję do ćwiczeń z zakresu kalisteniki(jeden lub dwa drążki na całą powierzchnię to zdecydowanie zbyt mało
  • 2. Obecność dużej ilości różnego rodzaju maszyn treningowych a także gum, rezystorów, hantli ketlebells, kamizelek obciążeniowych oraz innych akcesoriów
  • 3. Obecność sprzętu przeznaczonego do treningu sportów walki, a więc nie tylko worków treningowych(warto zadbać o przynajmniej 3 worki o różnej wadze), ale też akcesoriów wykorzystywanych np. w ramach treningu siłowego pod MMA, ćwiczeniach na zwiększenie siły eksplozywnej w boksie, itd
  • 4. Obecność sprzętu przeznaczonego do treningu cardio. Pamiętajmy, że trening cardio jest wykonywany również przez osoby trenujące sporty walki oraz kulturystów. Brak odpowiedniej ilości sprzętu z tej podkategorii może stanowić więc przeszkodę dla sporej części ćwiczących

Reasumując można powiedzieć, że prawidłowe skomponowanie wyposażenia siłowni jest trudne jedynie pozornie: tak naprawdę wystarczy dokładnie śledzić bieżące trendy oraz analizować profil klientów odwiedzających lokal. Odpowiedni sprzęt i akcesoria na siłownie znajdziecie w tej kategorii.

 

 Kettle żeliwne już dostępne Sprawdź>>