Show filters
Filters
Cena
29 449
Producenci
  • Pokaż więcejPokaż mniej
Crossfit
Strefa ciężary
Close

Zaciski do sztangi

(6 produktów)
  • Widok

Zaciski na sztangę i hantle

W treningu z obciążeniem, zarówno na siłowni, jak i w domu, mogą przydać Ci się profesjonalne zaciski zabezpieczające, które stabilnie utrzymają talerze na sztandze w jednym miejscu przez cały trening.

Zaciski to ważny dodatek do ćwiczeń

Ten niewielki sprzęt przyda Ci się do każdego treningu siłowego z wykorzystaniem obciążenia w postaci hantli czy sztang. Dzięki specjalnym zaciskom możesz w łatwy i bezpieczny sposób wygodnie zakładać i ściągać obciążenie na gryf. Taki zacisk zabezpieczający jest niezbędnym dodatkiem, dzięki któremu możesz zamocować i przytrzymać talerze na swoim miejscu – bez tego korzystanie za sztangi czy hantli jest właściwie niemożliwe. Profesjonalny zacisk zapobiega przed zsunięciem się obciążenia z gryfu, dzięki czemu nie tylko stabilizuje cały sprzęt, ale również eliminuje niepotrzebne drgania sztangi w trakcie wykonywania ruchu. Znacząco poprawi to bezpieczeństwo i komfort Twojego treningu – docenisz to zwłaszcza przy podnoszeniu ciężarów o bardzo dużej masie.

Jak wybrać idealny zacisk dla siebie?

W naszym sklepie dostaniesz zaciski różnego rodzaju, dzięki czemu na pewno dopasujesz odpowiedni dla siebie. Znajdziesz u nas zaciski w postaci klamry oraz zaciski sprężynowe. Każdy z tych rodzajów odpowiednio zabezpieczy Twoje obciążenie na sztandze – wybór odpowiedniego rodzaju zależy od wygody użytkowania i Twoich preferencji.

Zaciski z klamrą lub z mechanizmem dźwigni nie wymagają dużej siły przy zakładaniu ich na gryf – w przeciwieństwie do zacisków sprężynowych. Zaciskanie dźwignią jest dużo łatwiejsze w obsłudze, pozwala na szybkie i pewne odpinanie i zapinanie na gryfie, dzięki czemu w łatwy sposób zmienisz talerz i zamocujesz go na miejscu podczas ćwiczeń. Taki zacisk wytrzyma nawet największe obciążenie i podczas dynamicznych ruchów nie drgnie ani odrobinę.

Zaciski sprężynowe są nieco trudniejsze w obsłudze, ponieważ do każdorazowej zmiany obciążenia potrzeba trochę siły – trzeba je ścisnąć, żeby nałożyć je na gryf. Wykonane są przeważnie ze stali, dzięki czemu wytrzymają z Tobą wiele treningów – niektórzy mówią, że tego typu zaciski są właściwie niezniszczalne. Posiadają wygodny uchwyt z tworzywa, dzięki czemu zwiększają wygodę przy zakładaniu i zdejmowaniu obciążenia.

Najważniejsze przy wyborze odpowiedniego zacisku dla siebie jest jego średnica – zawsze zwróć uwagę, czy średnica zacisku odpowiada średnicy Twojego gryfu. Dopiero potem wybierz, czy wolisz zaciski sprężynowe, czy te z mechanizmem dźwigni. Niezależnie od rodzaju, możesz być pewny, że spełnią one swoje zadanie. Z naszej strony zadbaliśmy o to, żebyś do wyboru miał jedynie profesjonalne zaciski od uznanych firm – dlatego znajdziesz u nas akcesoria między innymi od firmy PROUD, która jest liderem w branży akcesoriów sportowych. Stawiając na znanych producentów masz pewność, że Twój sprzęt do ćwiczeń jest najwyższej jakości i zapewni Ci bezpieczeństwo i komfort na treningu.

Zaciski zabezpieczające będą przydatne na każdym treningu z obciążeniem, a także na treningu crossfit – wszędzie tam, gdzie wykorzystuje się sztangi i hantle. Dzięki nim Twój trening stanie się bezpieczniejszy i wygodniejszy.

Kettle żeliwne już dostępne Sprawdź>>