Show filters
Filters
Cena
64 65
Producenci
Wyposażenie
Close

Drążki

(1 produkt)
  • Widok

Drążki do podciągania – klasyczny sprzęt, wiele możliwości

Trenując na siłowni z pewnością próbowałeś podciągania na drążku. Z łatwością możesz też wykonywać taki trening w domu – wystarczy prosty drążek do podciągania, który zamontujesz w kilka chwil.

Prosty sprzęt do treningu górnych partii ciała

Jeżeli zależy Ci na trenowaniu górnych partii mięśniowych, czyli pleców, barków, brzucha, czy ramion, to z pewnością powinieneś wypróbować podciągania. Jest to podstawowe ćwiczenie podczas treningu siłowego, czy na crossficie. Zdecydowanie warto nauczyć się tego ćwiczenia, ponieważ wzmacnia ono całą górną część ciała i jest bardzo bezpieczne z tego względu, że podnosisz jedynie masę własnego ciała. Nie musisz więc obawiać się przeciążenia czy urazów, spowodowanych wzięciem na siebie zbyt dużego obciążenia.

Jaki drążek do podciągania wybrać?

Przed zdecydowaniem się na konkretny rodzaj drążku musisz wiedzieć, jakie konkretnie ćwiczenia będziesz chciał na nim robić. Do podciągania się klasycznym sposobem najlepszy będzie najprostszy drążek rozporowy bez żadnych dodatkowych uchwytów. Taki drążek bardzo prosto zamontujesz w futrynie i nie zajmie on praktycznie żadnego miejsca – tę zaletę z pewnością docenisz, jeżeli mieszkasz w niewielkim mieszkaniu. Drążek zapewni Ci wiele możliwości ćwiczeń bez konieczności zastawiania pokoju wielkimi sprzętami. Bez problemu dopasujesz go do szerokości swoich drzwi dzięki rozporowemu systemowi mocowania. Będzie pasował zarówno do szerokich, jak i nieco węższych drzwi. Możesz na nim wykonywać wiele ćwiczeń angażujących mięśnie pleców, ramion, barków, klatki piersiowej oraz brzucha.

Innym rodzajem drążka, który zapewni Ci jeszcze inne możliwości trenowania, są drążki z dodatkowymi uchwytami. Możesz na nich zastosować zupełnie inny chwyt, na przykład młotkowy i szeroki, albo inaczej rozstawić ramiona – a już taka niewielka zmiana chwytu spowoduje, że zaangażujesz mięśnie w inny sposób. Jest on bardzo wszechstronny i na pewno docenisz jego duże możliwości.

Dostępne są również drążki wielofunkcyjne, które mają najwięcej możliwości zastosowań. Możesz zmienić ich położenie w futrynie drzwiowej i dzięki temu dostajesz możliwość trenowania mięśni brzucha lub pompek – położony na podłodze spełnia funkcję poręczy do ćwiczeń. Taki sprzęt może z powodzeniem zastąpić Ci kilka innych, a przy tym nie zajmie dużo miejsca. Możesz z powodzeniem wykorzystać go do treningu całego ciała.

W jakim miejscu zamocować drążek do podciągania?

Drążek rozporowy możesz zamontować właściwie tylko w jednym miejscu, czyli w futrynie drzwiowej. Zwróć jednak uwagę, czy nie jesteś za wysoki do wykonywania na nim ćwiczeń – może się okazać, że większość ćwiczeń będziesz musiał wykonywać z mocno ugiętymi nogami, co na dłuższą metę nie jest zbyt wygodne. Jeżeli będziesz miał taki problem, alternatywą dla Ciebie może być drążek, który przymocowuje się do ściany. Taki drążek najlepiej jest przymocować na ścianie nośnej, ponieważ znacznie zwiększy to jego stabilność.

Wypróbuj zupełnie nowy trening na drążku

Jeżeli jeszcze nigdy nie próbowałeś podciągnąć się na drążku, to zdecydowanie warto to zmienić! Podciąganie to rewelacyjne ćwiczenie angażujące mnóstwo mięśni. Dzięki niemu w szybki i bezpieczny sposób nabierzesz siły i rozwiniesz masę mięśniową. Jest to bardzo dobre ćwiczenie zarówno dla początkujących, jak i dla bardziej zaawansowanych i z łatwością możesz wykonywać je w domu. A może doskonale znasz już podciąganie i nieco Ci się znudziło? Znamy dobre rozwiązanie – wypróbuj podciąganie z dodatkowym obciążeniem na ciele. Przyda Ci się do tego dedykowany pas do podciągania, dzięki któremu bezproblemowo zwiększysz masę, z jaką się podciągasz i podkręcisz intensywność swojego treningu. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

Produkty wyprzedażowe Sprawdź>> Air Bike Sprawdź>>