Filtruj produkty

Kategorie
Akcesoria do przedramion
Show filters
Filters
Cena
28 200
Producenci
  • Pokaż więcejPokaż mniej
Close

Akcesoria do przedramion

(2 produktów)
  • Widok

Wytrenuj całe ręce z akcesoriami do przedramion

Podczas treningu rąk pewnie skupiasz się głównie na bicepsach i tricepsach. Nie zapominaj jednak o dłoniach, nadgarstkach i przedramionach – wzmocnij je za pomocą akcesoriów do przedramion!

Wzmacnianie całych rąk, a nie tylko skupianie się na zwiększaniu bicepsów, będzie bardzo proste ze specjalnymi akcesoriami do przedramion. Podczas wizyty na siłowni albo trenując w domu najpewniej zapominasz o treningu tych części ciała – z tymi dodatkami wyćwiczysz swoje dłonie i nadgarstki w łatwy i przyjemny sposób.

Dlaczego tak ważne jest trenowanie całych rąk?

Dłonie i nadgarstki biorą udział w większości ćwiczeń siłowych – trenując pompki, podciąganie, czy podnosząc ciężary, za każdym razem angażujesz również te partie i to one najczęściej ulegają kontuzjom i urazom. Warto oczywiście pamiętać o rękawiczkach, ochraniaczach i usztywniaczach na nadgarstki, jednak są one tylko dodatkową pomocą i nie zawsze mogą wystarczyć. W myśl zasady, że lepiej zapobiegać niż leczyć, trenuj mięśnie dłoni, przedramiona i nadgarstki, a z pewnością uchronisz się od poważniejszych kontuzji, a Twój trening będzie jeszcze bardziej efektywny. Najlepiej pamiętać o tym wcześniej, jednak jeśli już wystąpi jakiś uraz rąk, to takie akcesoria będą pomocne również w czasie rehabilitacji.

Silne ręce przydadzą się oczywiście nie tylko na siłowni. Regularnie trenując tę partię ciała na pewno zauważysz różnicę na co dzień, na przykład przy przenoszeniu ciężkich rzeczy w domu, albo podczas dźwigania zakupów. No i jeszcze jedna sprawa – ręce wytrenowane i umięśnione w każdym miejscu, a nie tylko w ramionach wyglądają o wiele lepiej. Jeżeli chcesz uniknąć efektu umięśnionych bicepsów i wątłych przedramion, a zamiast tego mieć muskularne całe ręce, to poświęć chwilę czasu na trening właśnie tej partii.

Jakie akcesoria nadają się do treningu dłoni, nadgarstków i przedramion?

Najpopularniejsze są zdecydowanie ściskacze do dłoni. Z pewnością widziałeś je już nie raz – podobno jest to świetny sposób na rozładowanie stresu i napięcia i na takim przyrządzie można ćwiczyć nawet w pracy za biurkiem. Ten dodatek jest bardzo prosty w obsłudze i nie wymaga właściwie żadnego specjalnego miejsca, żeby móc z nim poćwiczyć. Trening ze ściskaczem sprężynowym polega na ściskaniu w dłoni dwóch rączek, które oporują mechanizmem sprężynowym. Takie ćwiczenie bardzo dobrze wzmocni mięśnie dłoni i przedramion, ponieważ są one tutaj najbardziej zaangażowane. Ściskacze mają bardzo niewielki rozmiar, dzięki czemu z łatwością zmieścisz je w swojej sportowej torbie lub plecaku. Możesz mieć go zawsze ze sobą i trenować właściwie w każdym miejscu.

Innym wartym uwagi dodatkiem do treningu rąk jest drążek do przedramion. Składa się on z uchwytu z zamocowaną taśmą z karabinkiem, na którym można w prosty sposób zawiesić dowolne obciążenie. Trening na nim polega na zwijaniu i rozwijaniu linki z obciążeniem. Mięśnie przedramion pracują podczas takiego ćwiczenia bardzo intensywnie i w ten sposób możesz je wzmocnić. Poprawisz też siłę swojego chwytu, co zdecydowanie przyda Ci się w ćwiczeniach ze sztangą, czy podczas klasycznego podciągania na drążku.

Dłonie i przedramiona możesz również trenować przy okazji treningu ze sztangą, hantlami, kettlami czy uchwytami do wyciągów – wystarczy dodać do tych sprzętów specjalne nakładki. Taki dodatek po nałożeniu na gryf zwiększa średnicę Twojego chwytu, dzięki czemu mięśnie przedramion i dłoni są bardziej zaangażowane i wykonują większą pracę, niż podczas klasycznego chwytu samego gryfu. W ten prosty sposób możesz w jednym czasie trenować więcej partii mięśniowych, a co za tym idzie, Twój trening będzie wydajniejszy i zaoszczędzisz czas, który musiałbyś poświęcić na osobne trenowanie dłoni i przedramion.

Zadbaj o całe ciało

Jak widzisz, podczas treningu nie warto pomijać mięśni dłoni, przedramion i nadgarstków i trenować je z pomocą akcesoriów do przedramion. Regularnie trenując te partie odczujesz różnicę w innych ćwiczeniach. Na pewno poprawi się Twój chwyt i wytrzymałość podczas ćwiczeń z wolnymi ciężarami, dzięki czemu będziesz mógł wykonać więcej powtórzeń, albo użyć większego obciążenia. Rozwijaj siłę całego ciała, a nie tylko wybranych partii, ponieważ tylko w ten sposób Twój trening będzie najbardziej efektywny.

Black Friday -20% na kod "BF20" w koszyku! Zostało ...