Show filters
Filters
Cena
49 470
Producenci
  • Pokaż więcejPokaż mniej
Crossfit
Gimnastyka
Wyposażenie
Close

Koła treningowe

(2 produktów)
  • Widok

Wypróbuj nowe ćwiczenia z kołem treningowym

Znudziły Ci się brzuszki i inne, klasyczne ćwiczenia na mięśnie brzucha? Koło treningowe wzbogaci Twój trening brzucha o zupełnie nowe doświadczenia!

Niezależnie od tego, czy jesteś osobą początkującą, czy zaawansowaną, z kołem treningowym możesz trenować mięśnie brzucha z pomocą zupełnie nowych, ciekawych ćwiczeń.

Koło do ćwiczeń mięśni brzucha, inaczej ab wheel, to świetny sposób na urozmaicenie Twojego treningu i zmuszenie mięśni do nieco innej pracy, niż zazwyczaj. Z pozoru ten niewielki dodatek do ćwiczeń wygląda mało ciekawie, ale z jego pomocą możesz wypróbować zupełnie nowych aktywności, które jeszcze bardziej zaangażują Twoje mięśnie. Po spróbowaniu nowych ćwiczeń z tym przyrządem zakwasy gwarantowane!

Wybierz kółko do ćwiczeń dla siebie

Koło treningowe to bardzo proste urządzenie – składa się z jednego lub dwóch kół, które są połączone ze sobą stalowym prętem wystającym po obu bokach. Pręt służy jako uchwyt – pokryty jest oczywiście odpowiednim materiałem, przeważnie antypoślizgową gumą, dzięki czemu możesz go wygodnie chwycić. Koło do ćwiczeń z dwoma kołami będzie się dobrze nadawać dla początkujących, ponieważ łatwiej nim operować i zapewnia większą stabilność – a to jest niezwykle istotne w sytuacji, kiedy Twoje mięśnie nie są jeszcze odpowiednio silne. Koło treningowe z jednym kołem będzie za to idealne dla osób zaawansowanych, ponieważ do ćwiczeń z jego wykorzystaniem potrzebna jest większa siła i umiejętność utrzymania równowagi. Jeśli więc wcześniej nie trenowałeś z tym urządzeniem, polecamy na początek wybrać takie z dwoma kołami – jest ono uniwersalne i dobre na każdym poziomie zaawansowania. Z czasem, jeżeli poczujesz, że ćwiczenie z podwójnym kołem to za mało, możesz dokupić takie z jednym kołem i utrudnić swoje treningi. Plusem koła do ćwiczeń jest to, że możesz z nim trenować zarówno na siłowni, jak i w domu.

Co ćwiczyć z kołem treningowym?

Ab wheel znajdzie zastosowanie w ćwiczeniach nie tylko mięśni brzucha. Z jego pomocą możesz trenować praktycznie całe ciało. Doskonale nadaje się do wzmocnienia mięśni głębokich (core) – dzięki temu wzmocnisz swoją stabilizację i równowagę, a także poprawisz ogólną wytrzymałość i giętkość ciała. Wzmacnianie mięśni głębokich jest szczególnie istotne w przypadku, gdy na co dzień wykonujesz pracę siedzącą – dzięki wzmocnieniu tych partii w dużej mierze zniwelujesz ból pleców i dyskomfort spowodowany zbyt długim siedzeniem. Pomoże Ci to zachować zdrową postawę nie tylko w czasie pracy, ale także przez cały dzień. Zapobiegniesz też w ten sposób bólom pleców, które mogą się pojawić po całym dniu spędzonym za biurkiem.

Oprócz treningu mięśni głębokich, koło treningowe przyda Ci się również do ćwiczeń górnych partii ciała. Rolując koło zmuszasz ramiona, klatkę piersiową i biodra do cięższej pracy, dzięki czemu ćwicząc mięśnie brzucha, wzmacniasz przy okazji całą górną część ciała. Takie rozwiązanie pozwala na jednym treningu, a nawet podczas jednego ćwiczenia, zaangażować do pracy większość ciała. Koło treningowe może być również urozmaiceniem w prostym i znanym ćwiczeniu – z jego pomocą możesz wykonywać zupełnie nowe rodzaje pompek. Wystarczy użyć takiego koła jako podparcie dla rąk w trakcie trenowania pompek. Możesz stosować różne chwyty i w ten sposób za każdy razem angażować nieco inne partie mięśniowe.

Jakie efekty uzyskasz ćwicząc z kołem treningowym?

Główną partią, którą najbardziej wzmocnisz ćwicząc z tym sprzętem jest oczywiście brzuch. Oprócz tego poprawisz też swoją postawę dzięki wzmocnieniu mięśniu głębokich i mięśni pleców. Koło do ćwiczeń może się przydać również podczas treningu mięśni nóg i pośladków. Regularny trening z kołem pozwoli Ci w łatwy sposób wzmocnić całe ciało i urozmaicić ćwiczenia zarówno na siłowni, jak i w domu.

Kettle żeliwne już dostępne Sprawdź>>