Pokaż filtry
Filtry
Rozmiar
Kolor
Producenci
Cena
20 467
Zamknij

Piłki gimnastyczne

5 produktów

Piłki do fitness, piłki szwajcarskie - także do biura

Zapewne kojarzysz biura, w których zamiast tradycyjnych krzeseł obrotowych znajdują się piłki do fitnessu. Nie dzieje się tak bez przyczyny – wykorzystanie piłki do fitnessu wspomaga utrzymanie poprawnej postawy ciała, również podczas siedzenia. Wielogodzinna praca przy komputerze może mocno nadwyrężyć kręgosłup, dlatego większość z nas szuka sposobu, żeby wspomóc organizm. Piłki mogą także mieć zastosowanie w treningu na podnoszenie ciężarów: jako piłki lekarskie o różnej wadze. W naszym asortymencie nie mogło zabraknąć wyboru piłek do fitnessu – zapraszamy do korzystania z oferty.

Gumowe piłki do ćwiczeń – proste rozwiązanie dla każdego z nas

Gumowe piłki do ćwiczeń są niezwykle uniwersalne, dlatego cieszą się tak dużą popularnością. Są wykorzystywane do rehabilitacji czy ćwiczeń na siłowni, a mogą być używane przez osoby w każdym wieku. To dobra inwestycja w Twoje zdrowie, ponieważ piłki do ćwiczeń są wytrzymałe i odporne na zniszczenia, dzięki czemu posłużą Ci przez wiele treningów. Są one dostępne w standardowych wersjach rozmiaru od 50 – 65 cm, a także w wersji miniaturowej 25 cm. Oferujemy piłki od renomowanych producentów takich jak marka PROUD czy TSR.

Piłkę szwajcarską musimy dobrać odpowiednio do swojego wzrostu i wagi. Usiądź na piłce i sprawdź, czy Twoje nogi mogą być ustawione pod kątem 90 stopni – to najprostszy sposób na wybór odpowiedniej piłki. Dobra piłka pozwoli bez problemu przybrać poprawną postawę podczas siedzenia.

Gumowa piłka gimnastyczna jest polecana większości osób, ponieważ trudno o kontuzję w trakcie ćwiczeń z jej wykorzystaniem. Jest doskonała do rehabilitacji i często zalecana przez fizjoterapeutów, pozwala bowiem odzyskać zdolność prawidłowego balansowania i wzmocnić organizm. Tak samo jak w przypadku wszystkich innych rodzajów treningu, w ćwiczeniach z piłką gumową musimy uzbroić się w cierpliwość i pamiętać o regularności ich wykonywania.

Piłki lekarskie od zaufanych producentów

W ćwiczeniach wykorzystujemy nie tylko gumowe piłki fitball, ale także piłki lekarskie. Jeżeli dopiero rozpoczynasz planowanie treningów z wykorzystaniem ciężarów, możesz kojarzyć piłki lekarskie z zajęciami wychowania fizycznego w szkole, a dzieje się tak dlatego, że piłka lekarska to jeden z najstarszych rodzajów akcesoriów do ćwiczeń. Używano jej już w starożytności, ponieważ szybko zorientowano się, że jej wykorzystanie jest niezwykle skuteczne.

Oferowane przez nas piłki lekarskie cechują się wysokim poziomem wytrzymałości, są wykonane z trwałych i odpornych na zużycie materiałów, możesz więc zaplanować nawet najbardziej intensywny trening z wykorzystaniem piłki lekarskiej. Podobnie jak jej lżejsza i większa odpowiedniczka, piłka lekarska może posłużyć do poprawiania równowagi czy koordynacji ruchowej, dlatego nierzadko używa się jej w rehabilitacji po kontuzjach i urazach.

Piłkę lekarską możesz wykorzystywać w ćwiczeniach takich jak twist rosyjski, a także wzbogacić standardowe ruchy jak brzuszki, obroty czy przysiady z piłką. Często wykonuje się także różnorakie rzuty piłką, aby zwiększyć siłę.

Wybierz piłkę szwajcarską z naszej oferty – zapraszamy.

WYBITNA OFERTA - NAJBARDZIEJ POŻĄDANE PRODUKTY !!! Sprawdź>>>   

KOMPLEKSOWE WYPOSAŻENIE SIŁOWNI >>>