Pokaż filtry
Filtry
Typ
Producenci
  • Pokaż więcejPokaż mniej
Cena
9 8970
Zamknij

Akcesoria gimnastyczne

9 produktów

Drabinki gimnastyczne – wzbogać swój trening z Trainingshowroom.com


Kto z nas nie pamięta ćwiczeń na klasycznych drabinkach gimnastycznych podczas lekcji W-Fu? Robiliśmy przy nich brzuszki, podciągaliśmy się, a także wspinaliśmy się aż do sufitu. Wielu z nas na samą myśl ogarnia nostalgia.


Jednak drabinki gimnastyczne to nie tylko piękne wspomnienia naszego dzieciństwa. To bardzo skuteczne i przydatne akcesorium treningowe, dzięki któremu można ćwiczyć i rozciągać całe ciało. Stanowi nieodzowny element wyposażenia siłowni, zarówno tych profesjonalnych, jak i domowych.


Drabinki gimnastyczne pozwalają przeprowadzić wielofunkcyjny trening całego ciała. Do najpopularniejszych ćwiczeń, które można na nich wykonać należą te na mięśnie brzucha i górną część ciała. Sprawdzą się także doskonale do rozciągania nóg.


W ofercie Training Showroom znajdziesz wysokiej jakości drabinki gimnastyczne, powstałe z trwałych i wytrzymałych materiałów. Oferujemy produkty łatwe w montażu, które świetnie sprawdzą się zarówno w domu, jak i na profesjonalnej siłowni. Cechują się stabilną i wytrzymałą konstrukcją.

Ściana wspinaczkowa od Training Showroom


W ofercie naszego sklepu znajdziesz też profesjonalną ściankę wspinaczkową, która znakomicie sprawdzi się w domowej siłowni lub w profesjonalnym fitness clubie. Ten produkt powstał z wytrzymałych i trwałych materiałów. Dedykowany jest osobom, które pragną zróżnicować swój codzienny trening. Wspinaczka świetnie wzmacnia górne partie ciała, angażuje wiele grup mięśni na raz, co gwarantuje szybki przyrost siły i wytrzymałości w krótkim czasie.


Zarówno drabinki gimnastyczne jak i ściany wspinaczkowe, które znajdziecie w Training Showroom to wysokiej jakości produkty, które posłużą Wam przez lata. Zostały tak skontrowane, by znosić nawet największe obciążenia. Po zamontowaniu są w 100% bezpieczne. Gwarantują wygodę i komfort użytkowania i zapewnią satysfakcjonujące rezultaty wykonywanych na nich treningów.


Dzięki ćwiczeniom na drabinkach lub ściance wspinaczkowej można kompleksowo zadbać o całe ciało. Wzmocnimy na nich zarówno górne partie, jak i mięśnie brzucha oraz nogi. Stanowią również doskonałe wsparcie podczas rozciągania. Zwłaszcza drabinki gimnastyczne mogą być wykorzystywane podczas zajęć z gimnastyki artystycznej czy baletu.


Oferujemy produkty sprawdzonych i renomowanych producentów specjalizujących się w tworzeniu sprzętów i akcesoriów sportowych, dzięki temu wybierając ofertę Training Showroom sięgacie po to, co najlepsze.

 

Pegboardy – wyzwanie dla górnych partii ciała

Pegboardy to profesjonalne ścianki wspinaczkowe do przytwierdzenia na ścianie. Można je zamontować poziomo lub pionowo. Posiadają okrągłe otwory, w które mieszczą się drewniane kołki dołączone do zestawu. Dzięki nim możliwa jest wspinaczka. Trening na pegboardzie stanowi znakomite wyzwanie dla mięśni rąk, pleców i barków. Kompleksowo wzmacnia wszystkie górne partie ciała, a także mięśnie brzucha. Ćwiczenia z wykorzystaniem ścianki wspinaczkowej stanowią również znakomite wyzwanie dla mięśni głębokich, które odpowiadają za prawidłową postawę całego ciała i stabilizują kręgosłup. To one również zapewniają wysoki poziom naszej siły i wytrzymałości fizycznej.

 

Drążki do podciągania – klasyczny sprzęt, wiele możliwości

 

Trenując na siłowni z pewnością próbowałeś podciągania na drążku. Z łatwością możesz też wykonywać taki trening w domu – wystarczy prosty drążek do podciągania, który zamontujesz w kilka chwil.

 

Prosty sprzęt do treningu górnych partii ciała

 

Jeżeli zależy Ci na trenowaniu górnych partii mięśniowych, czyli pleców, barków, brzucha, czy ramion, to z pewnością powinieneś wypróbować podciągania. Jest to podstawowe ćwiczenie podczas treningu siłowego, czy na crossficie. Zdecydowanie warto nauczyć się tego ćwiczenia, ponieważ wzmacnia ono całą górną część ciała i jest bardzo bezpieczne z tego względu, że podnosisz jedynie masę własnego ciała. Nie musisz więc obawiać się przeciążenia czy urazów, spowodowanych wzięciem na siebie zbyt dużego obciążenia.

 

Jaki drążek do podciągania wybrać?

Przed zdecydowaniem się na konkretny rodzaj drążku musisz wiedzieć, jakie konkretnie ćwiczenia będziesz chciał na nim robić. Do podciągania się klasycznym sposobem najlepszy będzie najprostszy drążek rozporowy bez żadnych dodatkowych uchwytów. Taki drążek bardzo prosto zamontujesz w futrynie i nie zajmie on praktycznie żadnego miejsca – tę zaletę z pewnością docenisz, jeżeli mieszkasz w niewielkim mieszkaniu. Drążek zapewni Ci wiele możliwości ćwiczeń bez konieczności zastawiania pokoju wielkimi sprzętami. Bez problemu dopasujesz go do szerokości swoich drzwi dzięki rozporowemu systemowi mocowania. Będzie pasował zarówno do szerokich, jak i nieco węższych drzwi. Możesz na nim wykonywać wiele ćwiczeń angażujących mięśnie pleców, ramion, barków, klatki piersiowej oraz brzucha.

Innym rodzajem drążka, który zapewni Ci jeszcze inne możliwości trenowania, są drążki z dodatkowymi uchwytami. Możesz na nich zastosować zupełnie inny chwyt, na przykład młotkowy i szeroki, albo inaczej rozstawić ramiona – a już taka niewielka zmiana chwytu spowoduje, że zaangażujesz mięśnie w inny sposób. Jest on bardzo wszechstronny i na pewno docenisz jego duże możliwości.

Dostępne są również drążki wielofunkcyjne, które mają najwięcej możliwości zastosowań. Możesz zmienić ich położenie w futrynie drzwiowej i dzięki temu dostajesz możliwość trenowania mięśni brzucha lub pompek – położony na podłodze spełnia funkcję poręczy do ćwiczeń. Taki sprzęt może z powodzeniem zastąpić Ci kilka innych, a przy tym nie zajmie dużo miejsca. Możesz z powodzeniem wykorzystać go do treningu całego ciała.

W jakim miejscu zamocować drążek do podciągania?

Drążek rozporowy możesz zamontować właściwie tylko w jednym miejscu, czyli w futrynie drzwiowej. Zwróć jednak uwagę, czy nie jesteś za wysoki do wykonywania na nim ćwiczeń – może się okazać, że większość ćwiczeń będziesz musiał wykonywać z mocno ugiętymi nogami, co na dłuższą metę nie jest zbyt wygodne. Jeżeli będziesz miał taki problem, alternatywą dla Ciebie może być drążek, który przymocowuje się do ściany. Taki drążek najlepiej jest przymocować na ścianie nośnej, ponieważ znacznie zwiększy to jego stabilność.

 

Sprzęt do gimnastyki najwyższej jakości

Gimnastyka artystyczna i gimnastyka sportowa należą do dyscyplin sportu, w których używa się wielu rodzajów przyrządów. Dla wszystkich jest jasne, że powinny to być przyrządy funkcjonalne, bezpieczne, ładne, dobrze wykonane i trwałe: przyrządy gimnastyczne najwyższej jakości. Training Showroom dba o najwyższą jakość sprzętu do uprawiania gimnastyki. W ofercie znajdują się także niezbędne akcesoria dla gimnastyczek i gimnastyków (np. maty treningowe, magnezja) oraz ciekawe gadżety. Szczególnie istotna jest jakość urządzeń stosowanych w rehabilitacji, gimnastyce korekcyjnej i gimnastyce medycznej.

 

Sprzęt gimnastyczny: gimnastyka artystyczna, sportowa i medyczna

 

Większość rodzajów sprzętu gimnastycznego sprawdza się doskonale także jako element rozgrzewki i treningu uzupełniającego w innych sportach. Zaletą sprzętu gimnastycznego jest lekkość, łatwość przenoszenia i możliwość korzystania z niego na świeżym powietrzu. Dla urozmaicenia treningu i rozgrzewki warto więc zaopatrzyć się w klika rodzajów urządzeń do uprawiania gimnastyki.

W przypadku osób, dla których gimnastyka jest główną dyscypliną sportową, przemyślany dobór sprzętu ma o wiele większe znaczenie. Warto zwrócić uwagę, że niektóre modele sprzętu gimnastycznego lepiej sprawdzą się w gimnastyce artystycznej lub sportowej, a inne będą bardziej funkcjonalne w gimnastyce medycznej lub rehabilitacji.

 

W ćwiczeniach na świeżym powietrzu bardzo dobrze sprawdzają się gumy i ekspandery - wiele z nich zmieści się nie tylko w plecaku, ale nawet w kieszeni. Stosujemy je także jako sprzęt treningowy i rehabilitacyjny oraz przy skalowaniu ćwiczeń (np. przy podciąganiu się na drążku). Na efektywny i szybki trening całego ciała pozwalają systemy powieszane. Podobnie jak gumy i ekspandery, jest to sprzęt przenośny i lekki; system podwieszany dysponuje przy tym możliwością łatwej regulacji.

Poręcze gimnastyczne i paraletki są coraz popularniejszym elementem wyposażenia siłowni, także domowej. Powinny cechować się dużą wytrzymałością. Oferowane przez nas poręcze gimnastyczne zaopatrzone są w wygodny system regulacyjny. Malowanie proszkowe zabezpiecza sprzęt przed korozją i zapewnia długotrwały komfort użytkowania. Poręcze sprzedawane są w zestawach. Wygodnym rozwiązaniem są również dedykowane poręcze do pompek.

Materac i maty treningowe

Niezbędnym elementem treningu gimnastycznego, w tym ćwiczeń na powietrzu, są materace i maty treningowe. Materace i maty Training Showroom cechują się dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne i ścieranie. Szczególnie przyjemne w użytkowaniu są maty pokryte warstwą mikrofibry. Jako maty do ćwiczeń sprawdzą się świetnie także maty do jogi. Maty do jogi w naszej ofercie opierają się na naturalnym korku lub tworzywach bazujących na kauczuku, są więc nieszkodliwe dla środowiska naturalnego. W amatorskim i rehabilitacyjnym treningu gimnastycznym sprawdzą się także inne rodzaje sprzętu do jogi.

Koła i kółka treningowe

Ważnym elementem treningu gimnastycznego są koła treningowe i kółka gimnastyczne. Stosujemy je także w treningu siłowym i fitnessie. Istnieje wiele rodzajów i rozmiarów kół treningowych, ich wybór zależy od indywidualnych potrzeb każdego sportowca. Koła treningowe i sprzęt gimnastyczny o podobnych funkcjach (także bardzo prosty i wygodny w użytkowaniu - np. proud glute ham roller) angażują więcej partii mięśni, niż analogiczne ćwiczenia bez przyrządów. W innych sportach służą przede wszystkim jako sprzęt do rozgrzewki.

Magnezja dla sportowców

Sportowcy potrzebują także wielu drobnych gadżetów i akcesoriów: dla uprawiających gimnastykę i wspinaczkę ważna jest np. magnezja. Magnezja w proszku lub w płynie zapewni nam bezpieczeństwo w czasie wykonywania ćwiczeń gimnastycznych, a także wspinaczki.

Kamizelki treningowe i obciążeniowe

Oferujemy kamizelki treningowe i kamizelki obciążeniowe dla dorosłych we wszystkich wymiarach oraz w wersjach dziecięcych i młodzieżowych. Kamizelki obciążeniowe są dobrym wyborem nie tylko dla gimnastyków i gimnastyczek, ale także dla biegaczy i osób uprawiających sporty walki. W przypadku gimnastyki chodzi o wprowadzenie do ćwiczeń elementów treningu siłowego, o wzmocnienie siły naszych mięśni. 

 

Sprzęt gimnastyczny większych rozmiarów i wagi to np. trampoliny, obciążniki, drabinki i pegboardy. Wspinaczka na drabinkach i pegboardach, zaprojektowanych ze szczególną dbałością o nasze bezpieczeństwo, jest jednym z najlepszych rodzajów treningu górnych części ciała.

WYBITNA OFERTA - NAJBARDZIEJ POŻĄDANE PRODUKTY !!! Sprawdź>>>   

KOMPLEKSOWE WYPOSAŻENIE SIŁOWNI >>>