Filtruj produkty

Kategorie
Kostki do jogi
Show filters
Filters
Cena
23 55
Producenci
Joga i Pilates
Close

Kostki do jogi

(3 produktów)
  • Widok

Akcesoria do ćwiczenia jogi to niepozorne, a niezwykle przydatne elementy wyposażenia, dzięki którym praktykowanie tej tradycyjnej formy aktywności fizycznej będzie jeszcze bardziej efektywne. W naszym asortymencie znajdziesz bawełniane paski, nowoczesne koła do jogi, a także znane i powszechnie używane kostki do ćwiczenia jogi. Zapraszamy do korzystania z naszej oferty.

Piankowe kostki do jogi – co daje kostka?

Nie bez powodu kostki są powszechnie wykorzystywane w każdej szkole jogi. Nie są przeznaczone jedynie dla początkujących, profesjonalni jogini także uwzględniają je w swoich sesjach. Według filozofii, jaka przyświeca uprawianiu jogi, wykorzystanie kostki nie oznacza, że jesteś gorszym joginem – modyfikacja ćwiczeń może być wykonana na każdym etapie asany lub sekwencji asan. Nawet osoby, które uprawiają jogę już wiele lat, wykorzystują kostki na co dzień.

Co daje kostka do jogi? Pozwala swobodnie wykonać asanę, w której mamy problem z rozciągnięciem danej części ciała – między innymi dlatego jogę można dostosować do większości kontuzji. Kostka sprawia, że ćwiczenie nie jest wymagające ponad nasze możliwości, dlatego zgodnie z założeniem jogi możemy stopniowo czynić postępy, zwiększając elastyczność ciała.

Wybierając kostkę do jogi zwróć uwagę na to, czy jest dobrze wyważona, i umożliwia stabilne podparcie. Pamiętaj, że będziesz nie tylko opierać na niej ręce, ale także stopy, powinna również być na tyle stabilna, aby można na niej usiąść podczas niektórych asan. Warto zaopatrzyć się w dwie kostki, aby zyskać jeszcze większe możliwości wykonywania asan.

Jak wybrać najlepszą kostkę? Piankowe, drewniane i korkowe kostki do jogi

Pamiętaj o tym, że możesz zaopatrzyć się w kostki różnych rozmiarów, aby poszerzyć swoje możliwości do różnych asan i sytuacji.

Najistotniejszą cechą, jaka wyróżnia rodzaje kostek, jest tworzywo, z którego zostały wykonane:

Piankowe kostki do jogi – wykonane z tworzywa sztucznego, trwałej, odpornej na zniekształcenia pianki. Polecamy piankę EVA, która gwarantuje możliwość wykorzystywania kostki przez długi czas, nawet przy bardzo intensywnym użytkowaniu. Pianka jest szczególnie przydatna dla osób, które często przemieszczają się z akcesoriami do jogi i szukają lekkich kostek. Warto zaopatrzyć się w zapasową piankową kostkę, aby ubezpieczyć się na ewentualność podróży czy ćwiczeniu jogi poza szkołą lub domem.

Korkowe kostki do jogi – doskonały kompromis dla osób, które szukają czegoś stabilniejszego i twardszego niż piankowa kostka, jednak nie chcą akcesorium z tworzywa lub materiału tak twardego jak drewno. Korkowe kostki są także ekologiczne, jeżeli chcesz wybrać dodatki nie wykonane ze sztucznego tworzywa.

Drewniane kostki do jogi – najcięższe z dostępnych na rynku kostek. Jednocześnie są najbardziej trwałe, do zabezpieczenia drewna wykorzystany jest także specjalny lakier, który zabezpieczy drewno przed zużyciem. Takie kostki najczęściej spotykamy w szkołach jogi, są bardzo stabilne i wytrzymałe. Ciężar sprawia, że najlepiej korzystać z nich w warunkach domowych czy właśnie na zajęciach jogi. Możemy zdecydować się na drewniane kostki sosnowe, bukowe czy też dębowe. Warto pamiętać, że kostki z różnych rodzajów drewna także różnią się pod względem wagi.

Produkty wyprzedażowe Sprawdź>> Air Bike Sprawdź>>