Filtruj produkty

Kategorie
Obręcze do pilatesu
Show filters
Filters
Cena
52 53
Producenci
  • Pokaż więcejPokaż mniej
Joga i Pilates
Close

Obręcze do pilatesu

(1 produkt)
  • Widok

Wiele osób w procesie wyboru najlepszych ćwiczeń dla siebie decyduje się na pilates. Został on zaprojektowany z myślą o osobach, które są kontuzjowane lub z innych powodów nie mogą wykonywać pewnych elementów intensywnego treningu. Pilates jest nieco łagodniejszy niż standardowy fitness i aerobik, może więc odpowiadać chorym, kobietom w ciąży czy osobom starszym. Aby korzystnie praktykować pilates i ćwiczyć efektywnie, warto zaopatrzyć się w stosowne elementy wyposażenia, takie jak koła do pilatesu. Znajdziesz je w naszym asortymencie.

Profesjonalne obręcze do pilatesu – zwiększaj swoje osiągi

Akcesoria takie jak specjalne koła do pilatesu to doskonały sposób na lekkie podkręcenie intensywności ćwiczeń. W pilatesie skupiamy się w dużej mierze na rozciągnięciu ciała, wzmocnieniu i zwiększeniu elastyczności. Ta dziedzina sportu została wymyślona przez Johna Pilatesa, który połączył elementy jogi, figur baletowych i treningu siłowego z dodatkowym wykorzystaniem ruchów skurczowych. Taki zestaw ćwiczeń pomaga wzmocnić ciało, stanie się ono silniejsze, lecz jednocześnie zabezpieczamy się przed jego przesadnym rozbudowaniem.

Obecnie w zakres pilatesu wlicza się aż 500 odmian różnych ćwiczeń, dlatego istnieje spora szansa, że znajdziesz najbardziej odpowiedni rodzaj pilatesu dla siebie. Podobnie jak w przypadku jogi, w pilatesie budujemy siłę i wytrzymałość dzięki precyzyjnemu wykonywaniu danej pozy czy ruchu i wytrzymaniu w tej pozie. Do praktykowania pilatesu potrzebujesz maty, na której będziesz wykonywać ćwiczenia. Oprócz precyzji w trakcie ćwiczeń musisz zwracać uwagę na odpowiedni oddech i zachowanie równowagi, co pozwoli Ci lepiej kontrolować aktywność i wzmacniać ciało.

Koła do pilatesu dla uzyskania nowych możliwości

Profesjonalne obręcze do pilatesu, które znajdziesz w naszym asortymencie to doskonała propozycja dla tych, którzy szukają urozmaicenia w zwykłych ćwiczeniach typu pilates. Już sam wynalazca metody po raz pierwszy stosował dostępne mu obręcze, aby zwiększyć intensywność ćwiczeń. Zasada wykorzystania obręczy jest prosta: użyj ją do tej grupy mięśniowej, nad której wzmocnieniem chcesz pracować. Przykładowo, wykorzystanie obręczy w okolicach brzucha sprawi, że to właśnie tamte mięśnie będą pracować dodatkowo w trakcie uprawiania pilatesu.

Oferujemy koła to pilatesu produkcji marki Easy Fitness. Są odpowiednio elastyczne, dzięki czemu możesz ćwiczyć także nacisk, a jednocześnie wytrzymałe i odporne na zużycie, co pozwala na wykorzystanie ich nawet w bardzo intensywnych seriach ćwiczeń. Ważne, aby wybierane koło miało powierzchnię antypoślizgową lub specjalne chwyty ułożone równolegle do siebie, to właśnie sprawi, że możesz pewnie i stabilnie je schwycić. Wtedy bez problemu wykorzystasz koło w ćwiczeniach nóg czy rąk.

Profesjonalne koło marki Easy Fitness jest na tyle uniwersalne, że możesz wykorzystywać je nie tylko do pilatesu, ale również do różnych rodzajów fitnessu, treningu funkcjonalnego czy też innych form ćwiczeń. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wzbogacić aerobik typu step o jednoczesne trzymanie obręczy w rękach. Wykonujesz wtedy cardio z ćwiczeniem równowagi. Wybierz koło do pilatesu z naszej oferty!

Kettle żeliwne już dostępne Sprawdź>>