Show filters
Filters
Kategorie
  • Pokaż więcejPokaż mniej
Cena
8 750
Producenci
Crossfit
  • Pokaż więcejPokaż mniej
Fizjoterapia
Gimnastyka
  • Pokaż więcejPokaż mniej
Joga i Pilates
Strefa ciężary
Strefa funkcjonalna
  • Pokaż więcejPokaż mniej
Studio
  • Pokaż więcejPokaż mniej
Sztuki walki
Wyposażenie
Close

Gimnastyka

(55 produktów)
  • Widok

W gimnastyce artystycznej i sportowej ważna jest jakość używanego sprzętu. Zapewnia ją Training Showroom. Sprzęt gimnastyczny to także przyrządy do rehabilitacji (gimnastyka medyczna).

Sprzęt do gimnastyki najwyższej jakości

Gimnastyka artystyczna i gimnastyka sportowa należą do dyscyplin sportu, w których używa się wielu rodzajów przyrządów. Dla wszystkich jest jasne, że powinny to być przyrządy funkcjonalne, bezpieczne, ładne, dobrze wykonane i trwałe: przyrządy gimnastyczne najwyższej jakości. Training Showroom dba o najwyższą jakość sprzętu do uprawiania gimnastyki. W ofercie znajdują się także niezbędne akcesoria dla gimnastyczek i gimnastyków (np. maty treningowe, magnezja) oraz ciekawe gadżety. Szczególnie istotna jest jakość urządzeń stosowanych w rehabilitacji, gimnastyce korekcyjnej i gimnastyce medycznej.

Sprzęt gimnastyczny: gimnastyka artystyczna, sportowa i medyczna

Większość rodzajów sprzętu gimnastycznego sprawdza się doskonale także jako element rozgrzewki i treningu uzupełniającego w innych sportach. Zaletą sprzętu gimnastycznego jest lekkość, łatwość przenoszenia i możliwość korzystania z niego na świeżym powietrzu. Dla urozmaicenia treningu i rozgrzewki warto więc zaopatrzyć się w klika rodzajów urządzeń do uprawiania gimnastyki.

W przypadku osób, dla których gimnastyka jest główną dyscypliną sportową, przemyślany dobór sprzętu ma o wiele większe znaczenie. Warto zwrócić uwagę, że niektóre modele sprzętu gimnastycznego lepiej sprawdzą się w gimnastyce artystycznej lub sportowej, a inne będą bardziej funkcjonalne w gimnastyce medycznej lub rehabilitacji.

W ćwiczeniach na świeżym powietrzu bardzo dobrze sprawdzają się gumy i ekspandery - wiele z nich zmieści się nie tylko w plecaku, ale nawet w kieszeni. Stosujemy je także jako sprzęt treningowy i rehabilitacyjny oraz przy skalowaniu ćwiczeń (np. przy podciąganiu się na drążku). Na efektywny i szybki trening całego ciała pozwalają systemy powieszane. Podobnie jak gumy i ekspandery, jest to sprzęt przenośny i lekki; system podwieszany dysponuje przy tym możliwością łatwej regulacji.

Poręcze gimnastyczne i paraletki są coraz popularniejszym elementem wyposażenia siłowni, także domowej. Powinny cechować się dużą wytrzymałością. Oferowane przez nas poręcze gimnastyczne zaopatrzone są w wygodny system regulacyjny. Malowanie proszkowe zabezpiecza sprzęt przed korozją i zapewnia długotrwały komfort użytkowania. Poręcze sprzedawane są w zestawach. Wygodnym rozwiązaniem są również dedykowane poręcze do pompek.

Niezbędnym elementem treningu gimnastycznego, w tym ćwiczeń na powietrzu, są materace i maty treningowe. Materace i maty Training Showroom cechują się dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne i ścieranie. Szczególnie przyjemne w użytkowaniu są maty pokryte warstwą mikrofibry. Jako maty do ćwiczeń sprawdzą się świetnie także maty do jogi. Maty do jogi w naszej ofercie opierają się na naturalnym korku lub tworzywach bazujących na kauczuku, są więc nieszkodliwe dla środowiska naturalnego. W amatorskim i rehabilitacyjnym treningu gimnastycznym sprawdzą się także inne rodzaje sprzętu do jogi.

Ważnym elementem treningu gimnastycznego są koła treningowe i kółka gimnastyczne. Stosujemy je także w treningu siłowym i fitnessie. Istnieje wiele rodzajów i rozmiarów kół treningowych, ich wybór zależy od indywidualnych potrzeb każdego sportowca. Koła treningowe i sprzęt gimnastyczny o podobnych funkcjach (także bardzo prosty i wygodny w użytkowaniu - np. proud glute ham roller) angażują więcej partii mięśni, niż analogiczne ćwiczenia bez przyrządów. W innych sportach służą przede wszystkim jako sprzęt do rozgrzewki.

Sportowcy potrzebują także wielu drobnych gadżetów i akcesoriów: dla uprawiających gimnastykę i wspinaczkę ważna jest np. magnezja. Magnezja w proszku lub w płynie zapewni nam bezpieczeństwo w czasie wykonywania ćwiczeń gimnastycznych, a także wspinaczki.

Oferujemy kamizelki treningowe i kamizelki obciążeniowe dla dorosłych we wszystkich wymiarach oraz w wersjach dziecięcych i młodzieżowych. Kamizelki obciążeniowe są dobrym wyborem nie tylko dla gimnastyków i gimnastyczek, ale także dla biegaczy i osób uprawiających sporty walki. W przypadku gimnastyki chodzi o wprowadzenie do ćwiczeń elementów treningu siłowego, o wzmocnienie siły naszych mięśni. 

Sprzęt gimnastyczny większych rozmiarów i wagi to np. trampoliny, obciążniki, drabinki i pegboardy. Wspinaczka na drabinkach i pegboardach, zaprojektowanych ze szczególną dbałością o nasze bezpieczeństwo, jest jednym z najlepszych rodzajów treningu górnych części ciała.

 Produkty wyprzedażowe Sprawdź>> Air Bike Sprawdź>>