Show filters
Filters
Cena
12 40
Producenci
Close

Rękawiczki

(5 produktów)
  • Widok

Wykorzystaj rękawiczki treningowe, żeby uniknąć otarć

Podczas wykonywania większości ćwiczeń na siłowni, szczególnie tych z wykorzystaniem sztangi lub drążka, warto zaopatrzyć się w rękawiczki treningowe – uchronią Cię one przed otarciami i kontuzjami.

Rękawiczki treningowe to bardzo często pierwsza myśl, jeśli chodzi o akcesoria na siłownię dla początkującego sportowca. Nie bez powodu – rękawiczki pomogą zapobiec nieprzyjemnym otarciom i pęcherzom podczas ćwiczeń z obciążeniem, ale także mogą pomóc w uniknięciu kontuzji dzięki swoim stabilizującym właściwościom.

Jakie rękawiczki na trening wybrać?

Do wyboru masz dwa rodzaje – są to rękawiczki wykonane ze skóry lub z lycry. Skórzane rękawiczki na siłownię z uwagi na materiał ich wykonania są nieco droższe od tych wykonanych z lycry. Jednak tutaj często warto wydać więcej pieniędzy biorąc pod uwagę wyższy komfort użytkowania – w rękawiczkach wykonanych ze skóry dłoń mniej się poci, ponieważ skóra jest materiałem bardziej przepuszczającym powietrze niż lycra. Wykonanie ze skóry wyjątkowo dobrze chroni dłonie przed mechanicznymi uszkodzeniami, które mogą wywołać ćwiczenia. Takie rękawiczki są też często usztywniane przy nadgarstku, w celu dodatkowej ochrony przed kontuzjami i przeciążeniami. Rękawiczki z lycry są wykorzystywane głównie ze względu na ich właściwości antypoślizgowe. Chronią też one dłonie przed otarciami i odciskami, które mogą się pojawić przy ćwiczeniu z hantlami czy sztangami. Przewagą w przypadku rękawiczek z lycry jest jednak cena – jeżeli więc na początek nie chcesz wydawać za dużo pieniędzy, takie rozwiązanie powinno Ci początkowo wystarczyć.

Po co korzystać z rękawiczek treningowych?

Rękawiczki bardzo często są wybierane przez kobiety, które nie chcą narażać swoich dłoni na nieprzyjemne otarcia i zadrapania. Ale ten aspekt to oczywiście nie wszystko – mężczyźni również powinni z nich korzystać. Powód jest prosty – ćwicząc w rękawiczkach możesz zwyczajnie trenować dłużej i intensywniej. Ogromną zaletą korzystania z takiego dodatku jest poprawa bezpieczeństwa wykonywanego ćwiczenia dzięki temu, że ciężary lepiej trzymają się w dłoni przez antypoślizgowe właściwości rękawiczek, niezależnie czy są wykonane ze skóry, czy z lycry. Korzystając z rękawiczek poprawiasz swój chwyt, przez co możesz wykonać więcej powtórzeń – dłoń Ci się nie poci, a chwyt jest bardziej pewny. Dochodzi tutaj również kwestia stabilizacji nadgarstka, a pamiętaj, że często to właśnie one doznają najwięcej kontuzji i są narażone na urazy. Dlatego też dodatkowe zabezpieczenie w postaci ich usztywnienia na pewno poprawi komfort i bezpieczeństwo Twojego treningu. Ostatnią ważną rzeczą jest to, że dłoń nie męczy się tak szybko i unikasz otarć i odcisków, które mogłyby bardzo szybko zakończyć Twój trening, albo uczynić go cięższym. Zakładając rękawiczki ochraniasz swoje dłonie i przez To na pewno poprawi się jakość i wydajność Twojego treningu.

Dla niektórych ważną zaletą rękawiczek może być też fakt, że nie ma wtedy bezpośredniego kontaktu skóry ze sztangą czy drążkiem, a przez to z metalem, na który niektórzy mogą być uczuleni. Szczególnie ważne jest to dla osób, które zmagają się z nadmierną potliwością dłoni, ponieważ spocone ręce często narażone są na wystąpienie uczulenia w kontakcie z metalem. Wszystkim tym nieprzyjemnym efektom można zapobiec stosując właśnie rękawiczki treningowe.

Oprócz klasycznych rękawiczek warto też pomyśleć o skórkach gimnastycznych. Ich zastosowanie jest bardzo podobne – również chronią przed otarciami i mogą stabilizować nadgarstki. Skórki szczególnie docenią fani podciągania na drążku czy ćwiczeń wykonywanych z użyciem kółka gimnastycznego. Korzystają z nich również osoby trenujące crossfit – na takich zajęciach właściwie ciężko znaleźć kogoś, kto nie korzysta z rękawiczek lub skórek treningowych. 

Szeroki wybór tych akcesoriów w naszym sklepie na pewno pozwoli Ci wybrać coś dla siebie. Zastanów się, jakie ćwiczenia najczęściej wykonujesz i do jakich z pewnością przyda Ci się dodatkowa ochrona i stabilizacja.

Produkty wyprzedażowe Sprawdź>> Air Bike Sprawdź>>