Pokaż filtry
Filtry
Rodzaj
Cena
3 1561
Zamknij

Akcesoria

16 produktów
 • 72,99 zł
 • UCHWYT DO SZTANGI PROUD LANDMINE
  (3)
  Wysyłamy w 24-48h
  265,99 zł
 • OSŁONA NA GRYF SOFT PROUD
  (8)
  Wysyłamy w 24-48h
  48,99 zł
 • TAŚMA TRENINGOWA 25MM PROUD
  (5)
  Wysyłamy w 24-48h
  9,00 zł 4,00 zł
 • OSŁONA NA GRYF PROUD
  (7)
  Wysyłamy w 24-48h
  61,99 zł
 • 31,99 zł
 • 208,99 zł
 • MATY DO ZRZUCANIA OBCIĄŻEŃ 2-WARSTWOWE PROUD
  (4)
  Wysyłamy w 24-48h
  1 560,99 zł
 • 72,99 zł
 • TAŚMA TRENINGOWA 50MM PROUD
  (2)
  Wysyłamy w 24-48h
  12,00 zł 6,00 zł
 • MAGNEZJA W KOSTCE PROUD
  (4)
  Wysyłamy w 24-48h
  9,99 zł
 • 11,99 zł 3,64 zł
 • OSŁONA NA GRYF HIP THRUST PROUD
  (0)
  Wysyłamy w 24-48h
  254,99 zł
 • ZACISKI OLIMPIJSKIE ZAWODNICZE PROUD
  (0)
  Wysyłamy w 24-48h
  712,99 zł
 • 103,99 zł
 • MATY DO ZRZUCANIA OBCIĄŻEŃ 1-WARSTWOWE PROUD
  (1)
  Brak produktu
  1 040,99 zł

Wyposażenie nowoczesnej siłowni

Definicja siłowni znacząco zmieniła się na przestrzeni ostatniej dekady. Jeszcze kilkanaście lat temu siłownia była miejscem wyposażonym niemal wyłącznie w wolne ciężary, z ewentualnym dodatkiem jednej lub dwóch maszyn oraz drążka do podciągania. Obecnie jednak klienci są zdecydowanie bardziej wymagający. Trening na wolnych ciężarach oczywiście nadal stanowi integralny element treningu kulturystycznego, jednak bynajmniej nie wszyscy, którzy odwiedzają siłownie są zainteresowani klasyczną kulturystyką.

W cenie jest więc różnorodność wyposażenia siłowni, dzięki której odwiedzający będą mogli z powodzeniem wykonywać również trening z zakresu treningu cross, kalisteniki, trening siłowy pod sporty walki lub też trening mieszany, zawierający w sobie elementy różnych wymienionych systemów.

Wyposażenie nowoczesnej siłowni

Jakie więc dokładnie elementy powinny wchodzić w wyposażenie siłowni? Oczywiście, nie można tutaj pomijać wymienionych już wolnych ciężarów. W niektórych siłowniach lub klubach fintess często można obecnie spotkać się z sytuacją, gdy na całej powierzchni do treningu rozmieszczona jest tylko jedna lub dwie ławeczki płaskie ze sztangami. Dlaczego jest to błąd? Osoby zainteresowane typowym treningiem kulturystycznym nadal stanowią bardzo dużą część wszystkich korzystających z siłowni. Zbyt mała ilość sprzętu przeznaczonego do treningu z wolnymi ciężarami sprawia, że wielu klientów zaczyna szukać innego lokalu (przysłowiowe "kolejki do ławeczki" lub zmiany planu treningowego z powodu utrudnionego dostępu do niektórych urządzeń).

Akcesoria na siłownię

Należy więc zadbać o to, aby nowoczesność wyposażenia siłowni nie była zbyt radykalna: tradycyjny trening kulturystyczny nadal jest w cenie.

W żadnym jednak wypadku nie oznacza to, że siłownia powinna być miejscem dedykowanym wyłącznie lub przede wszystkim pod podnoszenie ciężarów. Trudno dokładnie oszacować, jaki procent klientów odwiedzających siłownie stanowią osoby wykonującego tradycyjny trening kulturystyczny, a ilu odwiedzających jest zainteresowanych innymi odmianami treningu. Tym niemniej, wyposażenie siłowni powinno, w miarę możliwości lokalu, stwarzać dogodne możliwości dla wszystkich klientów. Oznacza to przede wszystkim:

 • 1. Rozbudowaną sekcję do ćwiczeń z zakresu kalisteniki(jeden lub dwa drążki na całą powierzchnię to zdecydowanie zbyt mało
 • 2. Obecność dużej ilości różnego rodzaju maszyn treningowych a także gum, rezystorów, hantli ketlebells, kamizelek obciążeniowych oraz innych akcesoriów
 • 3. Obecność sprzętu przeznaczonego do treningu sportów walki, a więc nie tylko worków treningowych(warto zadbać o przynajmniej 3 worki o różnej wadze), ale też akcesoriów wykorzystywanych np. w ramach treningu siłowego pod MMA, ćwiczeniach na zwiększenie siły eksplozywnej w boksie, itd
 • 4. Obecność sprzętu przeznaczonego do treningu cardio. Pamiętajmy, że trening cardio jest wykonywany również przez osoby trenujące sporty walki oraz kulturystów. Brak odpowiedniej ilości sprzętu z tej podkategorii może stanowić więc przeszkodę dla sporej części ćwiczących

Reasumując można powiedzieć, że prawidłowe skomponowanie wyposażenia siłowni jest trudne jedynie pozornie: tak naprawdę wystarczy dokładnie śledzić bieżące trendy oraz analizować profil klientów odwiedzających lokal. Odpowiedni sprzęt i akcesoria na siłownie znajdziecie w tej kategorii.

Zaciski na sztangę i hantle

W treningu z obciążeniem, zarówno na siłowni, jak i w domu, mogą przydać Ci się profesjonalne zaciski zabezpieczające, które stabilnie utrzymają talerze na sztandze w jednym miejscu przez cały trening.

 

Zaciski to ważny dodatek do ćwiczeń

Ten niewielki sprzęt przyda Ci się do każdego treningu siłowego z wykorzystaniem obciążenia w postaci hantli czy sztang. Dzięki specjalnym zaciskom możesz w łatwy i bezpieczny sposób wygodnie zakładać i ściągać obciążenie na gryf. Taki zacisk zabezpieczający jest niezbędnym dodatkiem, dzięki któremu możesz zamocować i przytrzymać talerze na swoim miejscu – bez tego korzystanie za sztangi czy hantli jest właściwie niemożliwe. Profesjonalny zacisk zapobiega przed zsunięciem się obciążenia z gryfu, dzięki czemu nie tylko stabilizuje cały sprzęt, ale również eliminuje niepotrzebne drgania sztangi w trakcie wykonywania ruchu. Znacząco poprawi to bezpieczeństwo i komfort Twojego treningu – docenisz to zwłaszcza przy podnoszeniu ciężarów o bardzo dużej masie.

 

Jak wybrać idealny zacisk dla siebie?

W naszym sklepie dostaniesz zaciski różnego rodzaju, dzięki czemu na pewno dopasujesz odpowiedni dla siebie. Znajdziesz u nas zaciski w postaci klamry oraz zaciski sprężynowe. Każdy z tych rodzajów odpowiednio zabezpieczy Twoje obciążenie na sztandze – wybór odpowiedniego rodzaju zależy od wygody użytkowania i Twoich preferencji.

 

Zaciski z klamrą lub z mechanizmem dźwigni nie wymagają dużej siły przy zakładaniu ich na gryf – w przeciwieństwie do zacisków sprężynowych. Zaciskanie dźwignią jest dużo łatwiejsze w obsłudze, pozwala na szybkie i pewne odpinanie i zapinanie na gryfie, dzięki czemu w łatwy sposób zmienisz talerz i zamocujesz go na miejscu podczas ćwiczeń. Taki zacisk wytrzyma nawet największe obciążenie i podczas dynamicznych ruchów nie drgnie ani odrobinę.

 

Zaciski sprężynowe są nieco trudniejsze w obsłudze, ponieważ do każdorazowej zmiany obciążenia potrzeba trochę siły – trzeba je ścisnąć, żeby nałożyć je na gryf. Wykonane są przeważnie ze stali, dzięki czemu wytrzymają z Tobą wiele treningów – niektórzy mówią, że tego typu zaciski są właściwie niezniszczalne. Posiadają wygodny uchwyt z tworzywa, dzięki czemu zwiększają wygodę przy zakładaniu i zdejmowaniu obciążenia.

 

Najważniejsze przy wyborze odpowiedniego zacisku dla siebie jest jego średnica – zawsze zwróć uwagę, czy średnica zacisku odpowiada średnicy Twojego gryfu. Dopiero potem wybierz, czy wolisz zaciski sprężynowe, czy te z mechanizmem dźwigni. Niezależnie od rodzaju, możesz być pewny, że spełnią one swoje zadanie. Z naszej strony zadbaliśmy o to, żebyś do wyboru miał jedynie profesjonalne zaciski od uznanych firm – dlatego znajdziesz u nas akcesoria między innymi od firmy PROUD, która jest liderem w branży akcesoriów sportowych. Stawiając na znanych producentów masz pewność, że Twój sprzęt do ćwiczeń jest najwyższej jakości i zapewni Ci bezpieczeństwo i komfort na treningu.

 

Zaciski zabezpieczające będą przydatne na każdym treningu z obciążeniem, a także na treningu cross – wszędzie tam, gdzie wykorzystuje się sztangi i hantle. Dzięki nim Twój trening stanie się bezpieczniejszy i wygodniejszy.

 

Wytrenuj całe ręce z akcesoriami do przedramion

Podczas treningu rąk pewnie skupiasz się głównie na bicepsach i tricepsach. Nie zapominaj jednak o dłoniach, nadgarstkach i przedramionach – wzmocnij je za pomocą akcesoriów do przedramion!

Wzmacnianie całych rąk, a nie tylko skupianie się na zwiększaniu bicepsów, będzie bardzo proste ze specjalnymi akcesoriami do przedramion. Podczas wizyty na siłowni albo trenując w domu najpewniej zapominasz o treningu tych części ciała – z tymi dodatkami wyćwiczysz swoje dłonie i nadgarstki w łatwy i przyjemny sposób.

 

Dlaczego tak ważne jest trenowanie całych rąk?

Dłonie i nadgarstki biorą udział w większości ćwiczeń siłowych – trenując pompki, podciąganie, czy podnosząc ciężary, za każdym razem angażujesz również te partie i to one najczęściej ulegają kontuzjom i urazom. Warto oczywiście pamiętać o rękawiczkach, ochraniaczach i usztywniaczach na nadgarstki, jednak są one tylko dodatkową pomocą i nie zawsze mogą wystarczyć. W myśl zasady, że lepiej zapobiegać niż leczyć, trenuj mięśnie dłoni, przedramiona i nadgarstki, a z pewnością uchronisz się od poważniejszych kontuzji, a Twój trening będzie jeszcze bardziej efektywny. Najlepiej pamiętać o tym wcześniej, jednak jeśli już wystąpi jakiś uraz rąk, to takie akcesoria będą pomocne również w czasie rehabilitacji.

 

Silne ręce przydadzą się oczywiście nie tylko na siłowni. Regularnie trenując tę partię ciała na pewno zauważysz różnicę na co dzień, na przykład przy przenoszeniu ciężkich rzeczy w domu, albo podczas dźwigania zakupów. No i jeszcze jedna sprawa – ręce wytrenowane i umięśnione w każdym miejscu, a nie tylko w ramionach wyglądają o wiele lepiej. Jeżeli chcesz uniknąć efektu umięśnionych bicepsów i wątłych przedramion, a zamiast tego mieć muskularne całe ręce, to poświęć chwilę czasu na trening właśnie tej partii.

 

Jakie akcesoria nadają się do treningu dłoni, nadgarstków i przedramion?

Najpopularniejsze są zdecydowanie ściskacze do dłoni. Z pewnością widziałeś je już nie raz – podobno jest to świetny sposób na rozładowanie stresu i napięcia i na takim przyrządzie można ćwiczyć nawet w pracy za biurkiem. Ten dodatek jest bardzo prosty w obsłudze i nie wymaga właściwie żadnego specjalnego miejsca, żeby móc z nim poćwiczyć. Trening ze ściskaczem sprężynowym polega na ściskaniu w dłoni dwóch rączek, które oporują mechanizmem sprężynowym. Takie ćwiczenie bardzo dobrze wzmocni mięśnie dłoni i przedramion, ponieważ są one tutaj najbardziej zaangażowane. Ściskacze mają bardzo niewielki rozmiar, dzięki czemu z łatwością zmieścisz je w swojej sportowej torbie lub plecaku. Możesz mieć go zawsze ze sobą i trenować właściwie w każdym miejscu.

 

Innym wartym uwagi dodatkiem do treningu rąk jest drążek do przedramion. Składa się on z uchwytu z zamocowaną taśmą z karabinkiem, na którym można w prosty sposób zawiesić dowolne obciążenie. Trening na nim polega na zwijaniu i rozwijaniu linki z obciążeniem. Mięśnie przedramion pracują podczas takiego ćwiczenia bardzo intensywnie i w ten sposób możesz je wzmocnić. Poprawisz też siłę swojego chwytu, co zdecydowanie przyda Ci się w ćwiczeniach ze sztangą, czy podczas klasycznego podciągania na drążku.

 

Dłonie i przedramiona możesz również trenować przy okazji treningu ze sztangą, hantlami, kettlami czy uchwytami do wyciągów – wystarczy dodać do tych sprzętów specjalne nakładki. Taki dodatek po nałożeniu na gryf zwiększa średnicę Twojego chwytu, dzięki czemu mięśnie przedramion i dłoni są bardziej zaangażowane i wykonują większą pracę, niż podczas klasycznego chwytu samego gryfu. W ten prosty sposób możesz w jednym czasie trenować więcej partii mięśniowych, a co za tym idzie, Twój trening będzie wydajniejszy i zaoszczędzisz czas, który musiałbyś poświęcić na osobne trenowanie dłoni i przedramion.

Ochraniacze na gryf – wybierz teraz!


Ochraniacze na gryf to bardzo praktyczne rozwiązanie dla wszystkich, którzy parają się podnoszeniem ciężarów. Bez względu na to czy dopiero rozpoczynasz przygodę z tym sportem, czy jesteś profesjonalistą, warto po nie sięgnąć, gdyż doskonale zwiększają komfort treningów. Kiedy bowiem podnosimy duże obciążenia kontakt ciała z gryfem, może być nieprzyjemny, a nawet powodować bolesne otarcia. Warto się przed tym zabezpieczyć, co uzyskasz dzięki ochraniaczom na gryf.

Łańcuchy treningowe – nowy rodzaj obciążenia


W ofercie Training Showroom znajdują się także łańcuchy do gryfu. Stanowią innowacyjną formę obciążenia uruchamiającą nieużywane do tej pory partie mięśni, które są mniej eksploatowane podczas podnoszenia tradycyjnych ciężarów. Obciążenie gryfu łańcuchami treningowymi zwiększa intensywność ćwiczeń i uruchamia pracę mięśni głębokich, co świetnie wpływa na stabilizację całego ciała.


W ofercie sklepu znajdują się łańcuchy na gryf o zróżnicowanym ciężarze, dzięki czemu z powodzeniem dostosujesz obciążenie do swoich aktualnych możliwości treningowych.

Zaciski na gryf – praktyczne i bezpieczne


By zapewnić sobie maksimum bezpieczeństwa podczas podnoszenia ciężarów, warto wybrać sprawdzone, wytrzymałe i funkcjonalne zaciski na gryf, które utrzymają obciążenie na swoim miejscu. Oferujemy szeroką gamę różnorodnych zacisków na sztagę powstałych z solidnych i wytrzymałych materiałów. Dzięki wysokiej precyzji wykonania gwarantują 100% bezpieczeństwa podczas treningów.


Sprawdź teraz naszą bogatą kategorię akcesoriów na gryf i wynieś swój trening na zupełnie nowy poziom. Dzięki nam podnoszenie ciężarów stanie się efektywniejsze, przyjemniejsze, a przede wszystkim bezpieczniejsze.