Show filters
Filters
Cena
39 61
Producenci
Crossfit
Strefa ciężary
Studio
Close

Kettlebells

(5 produktów)
  • Widok

Kettlebell to rodzaj wyposażenia do ćwiczeń z obciążeniem, który ma bardzo długą historię. Dziś powracamy do powszechnego wykorzystywania tego typu ciężarów w treningach z obciążeniami. Kettlebell są doskonałym sposobem na włączenie ciężarów do swojego planu treningowego. Podobnie jak inne rodzaje obciążeń, możemy wybrać hantle kettlebell w różnych rozmiarach. W naszym asortymencie znajdziesz wybór tego typu hantli od sprawdzonych producentów.

Hantle kettlebell Easy Fitness, PROUD i TSR

Hantle kettlebell mają ciekawą historię. Były powszechnie użytkowane już w XIX wieku, początkowo na rosyjskich wsiach do odmierzania zboża. Już w XIX wieku zorientowano się, że kettlebell będą odpowiednie do treningów, wtedy rozpowszechniły się wśród ówczesnych siłaczy. W latach 40. XX wieku Rosjanie rozpoczęli uprawianie podnoszenia hantli jako dziedziny sportowej.

Przez długie dekady zdołano wypracować taką budowę hantli kettleball, która będzie wspomagać efektywne treningi i zwiększać komfort uchwytu dla osób ćwiczących. Obecnie możemy wybierać wśród hantli wykonanych z różnych materiałów i tworzyw, a także o różnej wadze.

Korzyści treningu z hantlami kettlebell

Jest ich wiele, podobnie jak w przypadku innych rodzajów treningu z obciążeniami. Wzmacniamy organizm, zwiększamy jego siłę. Trening kettlebell pozytywnie wpływa na muskulaturę ramion, pleców, nóg i rąk. Nie musimy trenować tak intensywnie, aby osiągnąć efekt kulturystycznej sylwetki, wystarczy dobrać ciężar hantli odpowiednio do naszych celów i możliwości.

Kettlebell nierzadko są wykorzystywane w treningach sztuk walki, ponieważ pomaga w doskonaleniu strategii i taktyki walki, a także budowaniu siły i mocy organizmu. Przy treningu typu kettlebell musimy wykazać się wytrzymałością, a jednocześnie cierpliwością. Raptowne ruchy sprawią, że możesz nabawić się kontuzji, a także nie zyskasz maksimum możliwości z ćwiczeń opartych na wykorzystaniu obciążeń.

Najczęściej wykonywane ćwiczenia z kettlebells to przysiady i wstawanie z obciążeniem w ręku, lub wyrzut kettlebell do przodu. Trening z obciążeniami zakłada również naukę równomiernego oddychania, które pomaga utrzymać balans w trakcie ćwiczenia, poprawia ukrwienie i zwiększa wydolność organizmu.

Zestaw hantli kettlebell w TrainingShowRoom

Polecamy zestaw Competition TSR, w którym znajdziesz hantle w przedziale wagowym od 8 do 32 kg, a średnica każdej z nich wynosi 21 cm. Wybierając taki zestaw zyskasz zaopatrzenie na długi czas trenowania, możesz stopniowo zwiększać ciężary i łączyć je. Każda hantel jest pomalowana na inny kolor, dzięki czemu szybko możesz zidentyfikować jej wagę w trakcie wykonywania ćwiczeń. Zostały wykonane z wytrzymałej stali, a ich rękojeść jest chromowana, co pozwala na stabilny chwyt. Nie musisz obawiać się, że hantel wypadnie z rąk w trakcie ćwiczenia. Zestaw hantli kettlebell z naszego asortymentu to doskonały wybór dla wszystkich tych, którzy szukają sposobu na efektywne budowanie masy mięśniowej i chcą wzmocnić swój organizm. Wybierz hantle kettlebell z naszej oferty!

Produkty wyprzedażowe Sprawdź>> Air Bike Sprawdź>>