Show filters
Filters
Cena
54 149
Producenci
Crossfit
Gimnastyka
Joga i Pilates
Strefa funkcjonalna
Studio
Sztuki walki
Wyposażenie
Close

Maty do jogi

(7 produktów)
  • Widok

Joga to doskonała dziedzina dla tych, którzy chcą zwiększyć swoją wytrzymałość, zyskać siłę, a jednocześnie rozciągnąć ciało i wspierać zdrowie psychiczne. Dobrze praktykowana joga ma liczne zalety, a jedną z nich jest możliwość dostosowania właściwie każdej figury do indywidualnych potrzeb. Pozycje można modyfikować w taki sposób, abyśmy nie zrobili sobie krzywdy, dlatego joga często jest praktykowana przez osoby z różnego rodzaju urazami. Warto pamiętać, że w jodze nie wolno wykonywać ruchów i figur ponad swoje możliwości na dany moment – jeżeli odczuwasz silny ból i przekraczasz swój próg wytrzymałości, nie osiągniesz spokoju, równowagi i siły wymaganej do pozycji jogi, a jedynie nadwyrężasz swoje ciało. O wiele ważniejsza jest precyzja, dlatego cierpliwość to Twoja przyjaciółka, ponieważ z każdą kolejną sesją będziesz coraz bardziej wzmacniać i rozciągać ciało w takim tempie, jakiego potrzebujesz. To wtedy wykonasz figurę o wiele lepiej, niż na samym początku przygody z jogą. W naszym asortymencie znajdziesz praktyczne elementy wyposażenia do ćwiczenia jogi, takie jak specjalne treningowe maty do jogi.

Maty do ćwiczeń jogi – psychiczna i fizyczna równowaga

Jogę warto rozpoczynać pod okiem profesjonalnych joginek i joginów. To oni będą kierować nas w taki sposób, abyśmy nie wykonywali danej figury źle, ponieważ wtedy ryzykujemy kontuzję, która będzie przeszkodą do dalszego wykonywania ćwiczeń.

Trudno wyobrazić sobie praktyczną sesję jogi bez dobrze dobranej maty do ćwiczeń. To podstawowy element wyposażenia, a bez maty ryzykujemy obicia, siniaki, upadki, będziemy odczuwać dyskomfort i nieprawidłowo wykonywać asany. Jeżeli jogę praktykujemy wyłącznie na zajęciach, na pewno mamy tam możliwość skorzystania z wypożyczanej na zajęcia maty. Jednak wiele osób decyduje się na wybór własnej maty do ćwiczeń jogi, zarówno ze względów higienicznych, jak i przez wzgląd na fakt, że możemy ćwiczyć jogę w domu kiedy tylko chcemy. Mata nie zajmuje dużo miejsca, wystarczy ją zwinąć. W naszym asortymencie znajdziesz także maty składane do jogi, praktyczne i funkcjonalne.

Maty składane do jogi i maty zwijane – wybierz najlepszą dla siebie

Oferowane maty są dostępne w różnych kolorach, możesz dobrać je według własnych preferencji. Jak wybrać najlepszą matę dla siebie? Oto kilka czynników, które musisz wziąć pod uwagę:

Twój wzrost – mata powinna być na tyle długa, aby umożliwiać Ci swobodne rozciąganie całego ciała na leżąco w trakcie savasany, może być więc kilka lub kilkanaście centymetrów większa od Twojego wzrostu.

Grubość maty – maty do ćwiczeń jogi najczęściej dostępne są w trzech grubościach. Najkorzystniejsza jest ta średnia, pozwala wykonywać różne style jogi. Jeżeli jednak interesuje Cię bardziej wysiłkowy rodzaj jogi, taki jak ashtanga czy power joga, możesz skorzystać z najgrubszych wersji, zapewniają one bowiem dobrą amortyzację.

Właściwości antypoślizgowe maty – weź pod uwagę powierzchnię wybieranej maty, ponieważ nie możesz ryzykować poślizgu w trakcie wykonywania asany. Może wtedy dojść do kontuzji lub urazu, a nieprawidłowo wykonywana asana nie da nam tyle korzyści, ile moglibyśmy faktycznie uzyskać.

W naszym asortymencie znajdziesz wybór mat do jogi z różnych materiałów i w różnych rozmiarach czy grubościach. Skorzystaj z oferty TrainingShowRoom.

Produkty wyprzedażowe Sprawdź>> Air Bike Sprawdź>>