Pokaż filtry
Filtry
Zamknij

Stabilizacja

Aby nasz trening był jak najbardziej efektywny, warto wykonywać ćwiczenia z wykorzystaniem konkretnych sprzętów i narzędzi, które pomogą nam osiągnąć zadowalające efekty i stawiać sobie nowe wyzwania. Jednym z takich sprzętów jest bosu do ćwiczeń, które pojawiło się na siłowniach pod koniec lat 90., a wymyślił je David Weck. W Polsce bosu pojawiło się w 2004 roku i od tamtego czasu wciąż zyskuje na popularności, ponieważ pozwala na wykonywanie różnych praktycznych ćwiczeń. W naszym asortymencie również nie mogło zabraknąć bosu i innych elementów wyposażenia do tego typu treningu.

Half ball bosu do Twoich treningów – siła i równowaga

Bosu przypomina połowę piłki, która została wzmocniona o płaską podstawę, dlatego bywa również nazywane half ball bosu. Dzięki swojej konstrukcji umożliwia wykonywanie ćwiczeń, które nie są możliwe w takiej postaci na zwykłej platformie czy ze standardową gumową piłką do fitnessu. Średnica bosu często mieści się w widełkach od 60 do 80 cm, dlatego z powodzeniem sprawdzi się w warunkach domowych, gdzie możesz przechowywać ją na stojąco w szafie lub innym miejscu. Bosu może być wykorzystywane właściwie do każdego rodzaju treningu – poprawiającego równowagę, wysiłkowego i wydajnościowego, a także ćwiczeń typu cardio, lecz zamiast zwykłego stepu wykorzystujemy tu half ball bosu.

W tradycyjnych ćwiczeniach na równowagę możesz wykonać także bardziej zaawansowaną ich postać, na przykład rosyjski twist z piłką lekarską, jednak zamiast siedzenia na macie na podłodze wykorzystać do tego bosu. Osiągnięcie formy, w której poprawnie wykonasz takie ćwiczenie może wymagać czasu, jednak warto próbować regularnie, ponieważ efekty są widoczne i wyczuwalne.

Platformy bosu i inne do wydajnych, efektywnych ćwiczeń

W naszym asortymencie dostępne są także różnego rodzaju platformy bosu, takie jak mata stabilizacyjna marki Easy, zgodnie z nazwą przeznaczona do ćwiczeń stabilizacyjnych w rehabilitacji, jodze i innych rodzajach treningu. Oferowane maty są wytrzymałe, a jednocześnie zachowują odpowiedni poziom elastyczności, dzięki czemu nie powodują dodatkowego i zbędnego dyskomfortu w trakcie ćwiczeń – zostały wykonane ze specjalnego tworzywa TPE. Mata jest prostym i podstawowym akcesoriów, które pozwalają wykonywać różne wariacje ćwiczeń, dlatego warto zaopatrzyć się w taki rodzaj wyposażenia do treningów.

W ofercie TrainingShowRoom znajdziesz także specjalną platformę balance board, która została skonstruowana na podobnej zasadzie do half balla bosu. Posiada płaską podstawę z dodatkowymi wypustkami, a podstawa jest wsparta małą półkulą umieszczoną po środku okręgu. Wypustki wspomagają krążenie krwi w dłoniach i masowanie ich podczas intensywnego treningu, co zapobiega powstawaniu zakwasów i nadwyrężaniu dłoni. Platforma balance board może być używana do treningów motorycznych, stabilizacyjnych, medycznych, funkcjonalnych, a także rehabilitacji. Ćwiczenia z tą platformą wspomagają koordynację, równowagę i siłę. Proponujemy również balance board typu skate, w postaci deski z wałkiem. Wśród oferowanych przez nas artykułów z pewnością znajdziesz odpowiednie sprzęty dla siebie – nie wahaj się ani chwili dłużej i wybierz je już teraz.

Platformy stabilizacyjne – nowa jakość treningu


Doskonałym przykładem najnowszych akcesoriów treningowych są platformy stabilizacyjne, równoważnie czy balance boardy. Pozwalają one na kompleksowy i urozmaicony trening całego ciała. Dzięki nim rzucicie wyzwanie swojej koordynacji ruchowej i poczuciu równowagi. Treningi z platformami stabilizacyjnymi umożliwiają pracę nad mięśniami głębokimi ciała, które odpowiadają za prawidłową postawę, siłę i wytrzymałość organizmu. Ponadto stabilizują również kręgosłup i stawy, utrzymując je w odpowiednim położeniu. Oznacza to, że trening z platformami równoważnymi może pomóc w niwelowaniu różnego rodzaju bólów.

Poduszki i berety stabilizacyjne – wsparcie w rehabilitacji

Ponadto ćwiczenia z poduszkami i beretami stabilizacyjnymi są często stosowane w rehabilitacji pourazowej. Pomagają przywrócić do prawidłowego funkcjonowania kończynę po złamaniu czy zwichnięciu, a także nadwyrężone stawy. Trening stabilizujący zapobiega również nawrotom kontuzji, może być również skuteczny u pacjentów z problemami neurologicznymi.

Poduszki stabilizacyjne – postaw na ofertę TrainingShowRoom

W TrainingShowRoom znajdziecie szeroki wybór platform stabilizacyjnych, poduszek i równoważni. Nasze produkty cechuje wysoka jakość wykonania, znakomita wytrzymałość oraz trwałość. Użyte do ich stworzenia materiały przetrwają nawet najbardziej intensywny trening. Do tego gwarantują wysoki komfort ćwiczeń i wielofunkcyjność.
Platformy stabilizacyjne to sprzęt sportowy dla każdego. Z ćwiczeń na nich skorzystają zarówno osoby, które dopiero rozpoczynają przygodę z aktywnością fizyczną, jak i wyczynowi sportowcy. Na poduszkach czy beretach stabilizacyjnych mogą ćwiczyć zarówno osoby młode, jak i starsze, kobiety oraz mężczyźni. Dosłownie każdy skorzysta z tego rodzaju treningu. Posiada on bowiem wiele korzyści prozdrowotnych i znacznie przedłuża sprawność całego narządu ruchu.
Platformy równoważne to sprzęt sportowy, który znajdzie zastosowanie w wielu klubach fitness, siłowniach, a także w użytku domowym. To akcesoria, które nie zajmują wiele miejsca. Z powodzeniem więc możemy na nich przeprowadzić trening stabilizacyjny w zaciszu własnego domu. Ma to znaczenie szczególnie dla osób, które wykorzystują platformy stabilizacyjne w celach rehabilitacyjnych.
Platformy równoważne – kompleksowy trening stabilizacyjny od TrainingShowRoom
Wybierz już dziś idealną platformę, beret, czy poduszkę stabilizacyjną na miarę Twoich potrzeb. W TrainingShowRoom oferujemy sprzęt, który sprosta oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów.