Pokaż filtry
Filtry
Zamknij

Koła do jogi i pilatesu

Wiele osób w procesie wyboru najlepszych ćwiczeń dla siebie decyduje się na pilates. Został on zaprojektowany z myślą o osobach, które są kontuzjowane lub z innych powodów nie mogą wykonywać pewnych elementów intensywnego treningu. Pilates jest nieco łagodniejszy niż standardowy fitness i aerobik, może więc odpowiadać chorym, kobietom w ciąży czy osobom starszym. Aby korzystnie praktykować pilates i ćwiczyć efektywnie, warto zaopatrzyć się w stosowne elementy wyposażenia, takie jak koła do pilatesu. Znajdziesz je w naszym asortymencie.

Profesjonalne obręcze do pilatesu – zwiększaj swoje osiągi

Akcesoria takie jak specjalne koła do pilatesu to doskonały sposób na lekkie podkręcenie intensywności ćwiczeń. W pilatesie skupiamy się w dużej mierze na rozciągnięciu ciała, wzmocnieniu i zwiększeniu elastyczności. Ta dziedzina sportu została wymyślona przez Johna Pilatesa, który połączył elementy jogi, figur baletowych i treningu siłowego z dodatkowym wykorzystaniem ruchów skurczowych. Taki zestaw ćwiczeń pomaga wzmocnić ciało, stanie się ono silniejsze, lecz jednocześnie zabezpieczamy się przed jego przesadnym rozbudowaniem.

Obecnie w zakres pilatesu wlicza się aż 500 odmian różnych ćwiczeń, dlatego istnieje spora szansa, że znajdziesz najbardziej odpowiedni rodzaj pilatesu dla siebie. Podobnie jak w przypadku jogi, w pilatesie budujemy siłę i wytrzymałość dzięki precyzyjnemu wykonywaniu danej pozy czy ruchu i wytrzymaniu w tej pozie. Do praktykowania pilatesu potrzebujesz maty, na której będziesz wykonywać ćwiczenia. Oprócz precyzji w trakcie ćwiczeń musisz zwracać uwagę na odpowiedni oddech i zachowanie równowagi, co pozwoli Ci lepiej kontrolować aktywność i wzmacniać ciało.

Koła do pilatesu dla uzyskania nowych możliwości

Profesjonalne obręcze do pilatesu, które znajdziesz w naszym asortymencie to doskonała propozycja dla tych, którzy szukają urozmaicenia w zwykłych ćwiczeniach typu pilates. Już sam wynalazca metody po raz pierwszy stosował dostępne mu obręcze, aby zwiększyć intensywność ćwiczeń. Zasada wykorzystania obręczy jest prosta: użyj ją do tej grupy mięśniowej, nad której wzmocnieniem chcesz pracować. Przykładowo, wykorzystanie obręczy w okolicach brzucha sprawi, że to właśnie tamte mięśnie będą pracować dodatkowo w trakcie uprawiania pilatesu.

Oferujemy koła to pilatesu produkcji marki Easy Fitness. Są odpowiednio elastyczne, dzięki czemu możesz ćwiczyć także nacisk, a jednocześnie wytrzymałe i odporne na zużycie, co pozwala na wykorzystanie ich nawet w bardzo intensywnych seriach ćwiczeń. Ważne, aby wybierane koło miało powierzchnię antypoślizgową lub specjalne chwyty ułożone równolegle do siebie, to właśnie sprawi, że możesz pewnie i stabilnie je schwycić. Wtedy bez problemu wykorzystasz koło w ćwiczeniach nóg czy rąk.

Profesjonalne koło marki Easy Fitness jest na tyle uniwersalne, że możesz wykorzystywać je nie tylko do pilatesu, ale również do różnych rodzajów fitnessu, treningu funkcjonalnego czy też innych form ćwiczeń. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wzbogacić aerobik typu step o jednoczesne trzymanie obręczy w rękach. Wykonujesz wtedy cardio z ćwiczeniem równowagi. Wybierz koło do pilatesu z naszej oferty!

 

Joga jest dziedziną sportu, w której samoświadomość odgrywa ogromną rolę. Równie przemyślane są więc dodatki przeznaczone do jej uprawiania, takie jak koła do ćwiczenia jogi. Zapraszamy do ich wyboru! Dowiesz się, kiedy wykorzystać koło do jogi i komu przyda się ono najbardziej.

Korkowe koła do jogi – nie bój się wymagających asan

Jeżeli już posiadasz odpowiednią matę do jogi i masz opanowane podstawowe asany, z pewnością chcesz zwiększyć swoje możliwości. Nierzadko do odpowiedniego wykonania danej asany brakuje nam dosłownie milimetrów rozciągnięcia lub wsparcia ciała przy konkretnym układzie. Właśnie wtedy z pomocą przychodzą akcesoria takie jak paski, kostki czy koła. Paski i kostki znamy już od wielu lat, wykorzystywane są właściwie na większości zajęć z hatha jogi, ashtangi, power jogi i innych jej rodzajów. Dzięki nim nie tylko osiągamy precyzję w danej figurze, ale przede wszystkim możemy wykonać ją w sposób bezpieczny, nie ryzykując kontuzji, zerwania ścięgna i innych nieprzyjemnych okoliczności. Możemy w pełni skupić się na efektach, korzyściach i przyjemności, jaką daje nam joga.

Chociaż koła do jogi pojawiły się na rynku w przeciągu kilku ostatnich lat i niektórzy wciąż nie są przekonani do ich użytkowania, akcesorium to zyskuje coraz większą popularność. Jak wybrać koło do jogi i korzystać z niego w sposób, który będzie najbardziej efektywny?

Praktyczne korkowe koła do jogi dla lepszych efektów

Kołem możesz urozmaicać różne asany, lub tworzyć najlepsze dla Ciebie pozycje w sesji typu free flow. Polecamy leżenie z rozciągniętymi nogami i rękoma z kołem pod odcinkiem lędźwiowym czy urozmaicenie innych asan. Koło pomoże rozciągnąć ciało tak, aby bez problemu wykonywać asany takie jak mostek czy pies z głową w dół lub pies z jedną nogą utrzymaną w górze i zgiętą w kolanie. Koło jest doskonałym pomysłem dla każdego, kto szuka sposobu na wzmocnienie kręgosłupa i rozciągnięcie pleców, szczególnie zalecane wszystkim pracownikom biurowym, gdzie występuje problem zaokrąglonego kręgosłupa od garbienia się przy komputerze.

W naszym asortymencie znajdziesz wybór różnych kół, a w tym także korkowe koła do jogi. Są lekkie, dzięki czemu możesz zabrać je ze sobą w dowolne miejsce i wszędzie ćwiczyć dokładnie tak, jak chcesz. Dostępne są koła znanych marek TSR i Easy. Koło TSR zostało wykonane z wytrzymałej, lecz elastycznej pianki i tworzywa ABS. Z kolei koła od marki Easy są wyprodukowane z wysokiej jakości korka.

Proponujemy wybór różnych kół – to akcesorium wysokiej jakości, którego prosty i niepozorny design może przynieść ciekawe i zauważalne efekty. Wybierz koło z naszej oferty.

ZAPROJEKTUJEMY TWOJĄ WYMARZONĄ DOMOWĄ SIŁOWNIE
NAJBARDZIEJ POŻĄDANE PRODUKTY>>> SPRAWDŹ>>>