Filtruj produkty

Kategorie
Joga i Pilates
Show filters
Filters
Kategorie
  • Pokaż więcejPokaż mniej
Cena
22 229
Producenci
  • Pokaż więcejPokaż mniej
Crossfit
Gimnastyka
Joga i Pilates
  • Pokaż więcejPokaż mniej
Strefa funkcjonalna
Studio
Sztuki walki
Wyposażenie
Close

Joga i Pilates

(14 produktów)
Najpopularniejsze kategorie Maty do jogi Kostki do jogi Koła do jogi
  • Widok

Joga i pilates dla każdego

Chcesz zacząć swoją przygodę z jogą i pilatesem, ale nie wiesz, jakich akcesoriów potrzebujesz? W naszym sklepie znajdziesz wszystko to, co niezbędne.

Ćwiczenia fizyczne mają modelować nasze ciało, pozytywnie wpływać na naszą kondycję psycho-fizyczną, a także być odskocznią od codziennych obowiązków. Dla tych, którzy w aktywności szukają odpoczynku i ukojenia idealną propozycją będzie joga i pilates. Łączy je relaksacyjny charakter ćwiczeń, jednak wbrew pozorom stanowią one dwa zupełnie odmienne typy aktywności.

Joga - jedność ciała i umysłu

Dla osób uprawiających jogę, bardzo często nie stanowi ona wyłącznie aktywności fizycznej. Stanowi ona filozofię, medytację, w której poszczególne ćwiczenia zbliżają nas do poznania siebie i zjednoczenia swojego ciała i umysłu. Jej korzenie wywodzą się z Indii z ok. III w. p.n.e.

Joga wykorzystuje wszechstronne ćwiczenia obejmujące całe ciało. Poszczególne pozycje nazywane są asanami. Dzięki ich wykonywaniu nasze ciało staje się elastyczne, a mięśnie i stawy mniej podatne na urazy. Joga w znaczący sposób wpływa na poprawę naszego samopoczucia nie obciążając przy tym organizmu - należy do najbezpieczniejszych aktywności. Buduje wytrzymałość i zwiększa ruchomość stawów.Oprócz asan, składa się z ona z ćwiczeń oddechowych i medytacji.

Joga nie tylko pomaga w zrelaksowaniu organizmu, ale w znaczący sposób wpływa na naszą samoakceptację. Dzięki wykonywanym ruchom (wzbogaconym oddechem i medytacją) poznajemy siebie oraz zwiększamy świadomość swojego ciała.

Pilates - ćwiczenia dla każdego

To stosunkowo nowy rodzaj aktywności, ponieważ opracowano go dopiero w XX wieku. Pilates jest odpowiedni dla każdego - mogą go uprawiać również osoby po urazach, o osłabionej kondycji oraz kobiety w ciąży. Również osoby zawodowo uprawiające sport chętnie korzystają z pilatesu. Rzecz jasna przed rozpoczęciem ćwiczeń najlepiej zasięgnąć porady lekarza, jednak biorąc pod uwagę relaksacyjny charakter, każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

Pilates w głównej mierze wpływa na głębokie partie mięśni, odpowiedzialne nie tylko za pięknie urzeźbioną sylwetkę, ale przede wszystkim za postawę naszego ciała, jego stabilność a dzięki temu odciążenie kręgosłupa. W tej aktywności nie chodzi o rozbudowanie mięśni, a raczej ich wzmocnienie. Systematyczne ćwiczenia pomagają wzbudzić świadomość własnego ciała - jego możliwości i ograniczeń.

Pilates i joga - nie tylko w klubie

Przygodę z jogą i pilatesem warto rozpocząć pod okiem profesjonalisty, aby poznać tajniki tych dyscyplin i zdecydować, czy jest to ta aktywność, której szukamy. Z czasem można jednak przenieść to na grunt domowy, aby zawsze wtedy, gdy potrzebujemy relaksu móc oddać się ćwiczeniom. Nie trzeba całkowicie rezygnować z fachowych porad, jednak aby zwiększyć efektywność warto zintensyfikować działania.

Ćwicząc jogę oraz pilates w domu warto zaopatrzyć się w akcesoria wykorzystywane w ramach tych ćwiczeń. Dzięki temu będziemy mogli wykonywać ćwiczenia bez ograniczeń oraz urozmaicać je wykorzystując posiadany sprzęt. Zarówno osoby początkujące jak i zaawansowane znajdą coś dla siebie spośród bogatej gamy akcesoriów do jogi i pilatesu. Są to zarówno przedmioty wykorzystywane podczas większości ćwiczeń, jak i te potrzebne do trudniejszych, bardziej wymagających. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Black Friday -20% na kod "BF20" w koszyku! Zostało ...