Show filters
Filters
Cena
179 290
Producenci
  • Pokaż więcejPokaż mniej
Studio
Close

Stepy

(2 produktów)
  • Widok

Każda siłownia posiada zestaw podstawowych zajęć – dzięki temu dostosowujemy plan treningowy do naszych potrzeb i wymagań. Jednym z popularniejszych rodzajów zajęć jest tak zwany step, który wykorzystuje bardzo proste wyposażenie w postaci schodka, czyli płaskiej platformy wspartej na dwóch podpórkach. W TrainingShowRoom oferujemy bogaty wybór elementów wyposażenia do różnych treningów, dlatego proponujemy również stepy treningowe. Z powodzeniem wykorzystasz je także w warunkach domowych. Zapraszamy do korzystania z naszej oferty.

Stepy do fitnessu od znanych marek w TrainingShowRoom

Proponujemy stepy od takich producentów jak Avec czy Easy Fitness, które są znane z wysokiej jakości artykułów, cechujących się znaczną wytrzymałością. Stepy są tak wyprofilowane, aby jak najlepiej służyć do ćwiczeń. Mają różną szerokość, dzięki czemu możesz wybrać dokładnie taki, jaki będzie Ci najbardziej odpowiadał.

Stepy do fitnessu najczęściej wykorzystywane są do cardio w zajęciach aerobiku. Szybkie wskakiwanie na stopień raz jedną, raz drugą nogą zwiększy wydolność serca, poprawi krążenie i pomoże spalić kalorie. Ćwiczenia na stepie w połączeniu z rozgrzewką, budowaniem masy i schładzaniem organizmu stworzą pełen, kompleksowy plan treningowy.

Jak wyglądają popularne zajęcia ze stepu? Oprócz standardowego wskakiwania na stopień wzbogaca się ruchy o elementy tańca, przyspiesza tempo, dodaje obroty, skręty i tym podobne. Wszystko zależy od inwencji trenera i możliwości ćwiczących. Step jest również doskonałą formą rehabilitacji – tak właśnie został wymyślony. Stworzyła go Gin Miller, która zastanawiała się, w jaki sposób przyspieszyć proces przywracania do zdrowia kolana po kontuzji. Okazało się, że zaprojektowany przez nią step doskonale nadaje się do tego celu i efektywnie wzmacnia mięśnie nóg, a więc także kolan. Nie bez powodu step szybko zyskał dużą popularność i do dziś jest jednym z najczęściej wybieranych rodzajów aerobiku. Kiedy opanujesz podstawowe ruchy na stepie, możesz także wykorzystać go w warunkach domowych – nie zajmuje dużo miejsca, nie trzeba także uczyć się złożonej obsługi, jak w przypadku większych maszyn na siłowni.

Stepy do aerobiku na siłownię i do domu

Oferowane przez nas stepy do aerobiku takie jak model 2.0 od marki Easy Fitness posiadają dodatkowe elementy – bloczki, które pozwalają bezproblemowo regulować wysokość aż w 3 różnych poziomach. Dzięki temu możesz stawiać sobie nowe wyzwania i budować wysokość stepu tak, aby był odpowiednio dopasowany do Twoich warunków i celów. Jeżeli chcesz wykonywać ćwiczenia samodzielnie, warto na początku ćwiczyć pod okiem trenera, a następnie stopniowo zwiększać wysokość. Wtedy nie ryzykujesz urazu, a możesz zwiększać swoje osiągi w sposób bezpieczny, musisz jednak ćwiczyć regularnie i uzbroić się w cierpliwość.

Oferowane stepy są wykonane z trwałych materiałów i wytrzymują duży nacisk, a jednocześnie są lekkie, dzięki czemu z łatwością przeniesiesz je w dowolne miejsce lub zmienisz pozycję do danego rodzaju ćwiczenia. Skorzystaj z oferty stepów w TrainingShowRoom.

Kettle żeliwne dostępne Sprawdź>>