Show filters
Filters
Cena
44 400
Producenci
Fizjoterapia
Strefa funkcjonalna
Studio
Wyposażenie
Close

Bosu

(7 produktów)
  • Widok

Aby nasz trening był jak najbardziej efektywny, warto wykonywać ćwiczenia z wykorzystaniem konkretnych sprzętów i narzędzi, które pomogą nam osiągnąć zadowalające efekty i stawiać sobie nowe wyzwania. Jednym z takich sprzętów jest bosu do ćwiczeń, które pojawiło się na siłowniach pod koniec lat 90., a wymyślił je David Weck. W Polsce bosu pojawiło się w 2004 roku i od tamtego czasu wciąż zyskuje na popularności, ponieważ pozwala na wykonywanie różnych praktycznych ćwiczeń. W naszym asortymencie również nie mogło zabraknąć bosu i innych elementów wyposażenia do tego typu treningu.

Half ball bosu do Twoich treningów – siła i równowaga

Bosu przypomina połowę piłki, która została wzmocniona o płaską podstawę, dlatego bywa również nazywane half ball bosu. Dzięki swojej konstrukcji umożliwia wykonywanie ćwiczeń, które nie są możliwe w takiej postaci na zwykłej platformie czy ze standardową gumową piłką do fitnessu. Średnica bosu często mieści się w widełkach od 60 do 80 cm, dlatego z powodzeniem sprawdzi się w warunkach domowych, gdzie możesz przechowywać ją na stojąco w szafie lub innym miejscu. Bosu może być wykorzystywane właściwie do każdego rodzaju treningu – poprawiającego równowagę, wysiłkowego i wydajnościowego, a także ćwiczeń typu cardio, lecz zamiast zwykłego stepu wykorzystujemy tu half ball bosu.

W tradycyjnych ćwiczeniach na równowagę możesz wykonać także bardziej zaawansowaną ich postać, na przykład rosyjski twist z piłką lekarską, jednak zamiast siedzenia na macie na podłodze wykorzystać do tego bosu. Osiągnięcie formy, w której poprawnie wykonasz takie ćwiczenie może wymagać czasu, jednak warto próbować regularnie, ponieważ efekty są widoczne i wyczuwalne.

Platformy bosu i inne do wydajnych, efektywnych ćwiczeń

W naszym asortymencie dostępne są także różnego rodzaju platformy bosu, takie jak mata stabilizacyjna marki Easy, zgodnie z nazwą przeznaczona do ćwiczeń stabilizacyjnych w rehabilitacji, jodze i innych rodzajach treningu. Oferowane maty są wytrzymałe, a jednocześnie zachowują odpowiedni poziom elastyczności, dzięki czemu nie powodują dodatkowego i zbędnego dyskomfortu w trakcie ćwiczeń – zostały wykonane ze specjalnego tworzywa TPE. Mata jest prostym i podstawowym akcesoriów, które pozwalają wykonywać różne wariacje ćwiczeń, dlatego warto zaopatrzyć się w taki rodzaj wyposażenia do treningów.

W ofercie TrainingShowRoom znajdziesz także specjalną platformę balance board, która została skonstruowana na podobnej zasadzie do half balla bosu. Posiada płaską podstawę z dodatkowymi wypustkami, a podstawa jest wsparta małą półkulą umieszczoną po środku okręgu. Wypustki wspomagają krążenie krwi w dłoniach i masowanie ich podczas intensywnego treningu, co zapobiega powstawaniu zakwasów i nadwyrężaniu dłoni. Platforma balance board może być używana do treningów motorycznych, stabilizacyjnych, medycznych, funkcjonalnych, a także rehabilitacji. Ćwiczenia z tą platformą wspomagają koordynację, równowagę i siłę. Proponujemy również balance board typu skate, w postaci deski z wałkiem. Wśród oferowanych przez nas artykułów z pewnością znajdziesz odpowiednie sprzęty dla siebie – nie wahaj się ani chwili dłużej i wybierz je już teraz.

Produkty wyprzedażowe Sprawdź>> Air Bike Sprawdź>>