Pokaż filtry
Filtry
Kategorie
  • Pokaż więcejPokaż mniej
Producenci
  • Pokaż więcejPokaż mniej
Cena
4 20935
Zamknij

Trening Funkcjonalny

83 produktów

Trenuj swój ulubiony sport jak zawodowiec

Trening typu cross, siłownia, gimnastyka, a może joga i sztuki walki? Niezależnie od tego, jaki sport wybierzesz, u nas znajdziesz wszystko, co potrzebne do Twojego treningu!

Podejmij wyzwanie na treningu cross

Na treningu stawiasz na intensywny wysiłek i nie lubisz się nudzić? W takim razie cross jest dla Ciebie! Ten sport sprawi, że o rutynie nawet nie pomyślisz. Jest idealny dla każdego, kto nie boi się wyzwań i lubi przekraczać limity własnego ciała. Do jego uprawiania przyda Ci się kilka akcesoriów, takich jak sztangi, boxy, kettlebells, skakanki czy liny. Po intensywnym treningu z pewnością docenisz rozluźnienie, jakie da Ci masaż specjalnym rollerem lub piłką do masażu. Ten sport jest dla każdego, niezależnie od wieku czy kondycji – wystarczy odpowiednio dopasować poziom ćwiczeń, a efekty w postaci lepszej kondycji i utraty kilogramów gwarantowane!

Podnoszenie ciężarów wyrzeźbi Twoją sylwetkę

Trening siłowy to często pierwszy typ sportu, na jaki stawiają początkujący. I nic dziwnego, ponieważ trening z obciążeniem to bardzo dobry sposób na zrzucenie wagi, poprawę samopoczucia i wyglądu ciała. Ćwiczenia z ciężarami wykonuje się głównie z pomocą sztang i hantli, a do nich na pewno przydadzą się też zaciski na gryf, dzięki którym talerze obciążające będą się stabilnie trzymać na gryfie. Kompletując różnego rodzaju gryfy i talerze pomyśl również o stojakach i ławkach, które umożliwią lub usprawnią wiele ćwiczeń wykonywanych ze sztangami i hantlami. 

Trening siłowy można wykonywać też z obciążeniem w postaci kettlebells, czyli specjalnych odważników z uchwytem o różnej wadze, dzięki czemu możesz dopasować odpowiedni ciężar do Twojego poziomu zaawansowania. Z kettlebells możesz przeprowadzić funkcjonalny trening całego ciała. Taki trening poprawia ogólną wytrzymałość i siłę całego ciała, dzięki czemu szybko zobaczysz efekty w postaci lepszej kondycji. Do wszystkich tych sprzętów przyda Ci się magnezja, dzięki której Twoje ręce staną się bardziej przyczepne i przez dłuższy czas pozostaną suche, co pozwoli Ci na wygodniejszy i pewniejszy chwyt sztangi czy kettla.

Ciekawym sprzętem są także gumy i ekspandery, które pozwalają na trening nawet na małej powierzchni, na przykład w domu na dywanie, a dodatkowo zajmują niewiele miejsca, więc możesz je zabrać ze sobą i trenować na świeżym powietrzu.

Sztuki walki rozwiną Twoje ciało i umysł

Jeżeli cenisz sobie holistyczne podejście do życia, to sport w postaci sztuk walki jest dla Ciebie. Podczas takich treningów oprócz fizycznego aspektu, ważny jest też rozwój psychiczny. Zadając ciosy trzeba nie tylko kontrolować swoje ciało, ale także umysł, żeby nie dać się zwieść przeciwnikowi. Do treningu sztuk walki z pewnością przydadzą Ci się oczywiście worki treningowe, na których będziesz mógł opanować do perfekcji najlepsze ciosy. Maty i materace będą pomocne w treningu z przeciwnikiem – zapewnią wam stabilne i bezpieczne podłoże, które w razie upadku zamortyzuje wstrząsy. Skakanki przydadzą Ci się do porządnej rozgrzewki, a różnego rodzaju liny i piłki lekarskie pomogą Ci zwiększyć swoją siłę.

Joga pozwoli Ci osiągnąć harmonię

Joga już od dawna przestała być postrzegana jako lekkie i niezbyt męczące ćwiczenia dla kobiet. Trenują ją również mężczyźni, ponieważ rozwija ona siłę i elastyczność każdego mięśnia w ciele. Podczas praktyki jogi bardzo ważne jest, żeby ciągle obserwować swoje ciało i umysł i niczym się nie rozpraszać. Podobny do jogi, chociaż nieco mniej skupiający się na aspekcie duchowym jest pilates, który także pozwoli Ci na rozciągnięcie i rozluźnienie ciała. Na zajęcia jogi i pilatesu na pewno przyda Ci się odpowiednia mata, która zapewni Ci stabilność i wygodę podczas wykonywania ćwiczeń. Warte uwagi są też gumy rozciągające, który w bezpieczny sposób pozwolą Ci zwiększyć zakres ruchu. Są też inne warte uwagi akcesoria, takie jak koła, paski i kostki do jogi, dzięki którym Twoje ciało będzie mogło bardziej intensywnie wykonywać ćwiczenia.

Gimnastyka dla każdego

Jeżeli słowo „gimnastyka” kojarzy Ci się z nudnymi zajęciami w podstawówce, to przekonaj się, jak bardzo ciekawa może być ta dyscyplina sportu. Dzięki gimnastyce Twoje ciało stanie się niezwykle silne i elastyczne, a Ty wypróbujesz takie ćwiczenia, o jakich wcześniej nie miałeś pojęcia. Do treningu gimnastyki przydadzą Ci się oczywiście kółka gimnastyczne, na których można wykonać masę ćwiczeń. Nieocenione będą także liny, kamizelki obciążeniowe, gumy, ekspandery, ale także trampoliny, czy drabinki i pegboardy. Wszystkie te sprzęty przydadzą się, jeżeli ten sport to coś dokładnie dla Ciebie i będziesz chciał trenować go dłużej.

Wróć do formy z fizjoterapią

Podczas uprawiania sportu doznałeś kontuzji lub urazu? A może po prostu po ciężkim treningu potrzebujesz totalnego rozluźnienia napiętych mięśni? Akcesoria do fizjoterapii będą w tym przypadku niezawodne. Wałki, rollery, a także masażery i piłki pomogą Ci zwalczyć bolesne napięcie mięśni, a power bandy i ekspandery będą pomocne przy rozciąganiu bolących partii ciała. Na stabilizatorach i bosu potrenujesz swoją równowagę i balans, a piłki szwajcarskie pomogą Ci rozluźnić całe ciało.

Trening w domu nie musi być nudny

Do uprawiania tych wszystkich sportów wcale nie musisz kupować karnetu na siłownię i wychodzić z domu. Po zakupie odpowiednich akcesoriów do Twojego ulubionego sportu możesz z powodzeniem przeprowadzić kompleksowy trening całego ciała w domu. Niezależnie od tego, czy jesteś fanem treningu cross, podnoszenia ciężarów, jogi czy sztuk walki – każdy ten sport możesz trenować we własnym pokoju czy garażu. Wystarczy odpowiedni sprzęt i możesz trenować jak profesjonalista bez wychodzenia z domu.

Każda z tych dyscyplin jest również odpowiednia dla młodzieży. Najważniejsze jest oczywiście odpowiednie dobranie intensywności i poziomu wysiłku. Trenować może każdy, niezależnie od wieku i kondycji, ponieważ sport jest dobry po prostu dla każdego. Przekonaj się sam i szukaj swojej ulubionej dyscypliny sportu – to świetna i zdrowa zabawa!

Zaprojektujemy Twoją domową siłownię. Zobacz wizualizacje >>
Polecane Bestsellery Zobacz>>