Show filters
Filters
Kategorie
  • Pokaż więcejPokaż mniej
Cena
9 3200
Producenci
  • Pokaż więcejPokaż mniej
Crossfit
  • Pokaż więcejPokaż mniej
Fizjoterapia
  • Pokaż więcejPokaż mniej
Gimnastyka
  • Pokaż więcejPokaż mniej
Joga i Pilates
Strefa ciężary
Strefa funkcjonalna
  • Pokaż więcejPokaż mniej
Studio
  • Pokaż więcejPokaż mniej
Sztuki walki
Wyposażenie
Close

Strefa funkcjonalna

(112 produktów)
  • Widok

W nowoczesnych planach ćwiczeń możemy uwzględnić nowoczesne metody, które pozwalają na maksymalizację korzyści z treningu. Jednym z innowacyjnych podejść do aktywności fizycznej jest tak zwany trening funkcjonalny, zakładający zestaw powtórzeń ruchów pozwalających wzmocnić ciało. Jednak od tradycyjnych ćwiczeń z obciążeniami różni się on tym, że nie ma na celu zwiększenia masy mięśniowej, a poprawić motorykę i sprawność całego ciała. W TrainingShowRoom stworzyliśmy specjalną Strefę funkcjonalną, gdzie znajdziesz wszystko to, czego potrzebujesz do treningu funkcjonalnego.

Piłki lekarskie, do masażu i inne – wyposażenie do treningu funkcjonalnego

Strefa funkcjonalna to bogaty asortyment różnorakich elementów do treningu funkcjonalnego. Ten rodzaj aktywności fizycznej powstał z myślą o każdym, kto szuka zróżnicowanych programów treningowych. Dlatego wykorzystywanych jest wiele elementów wyposażenia fitnesowego, co pomaga stworzyć zestaw odpowiednich ćwiczeń. Dzieje się tak dlatego, że podstawowym założeniem treningu funkcjonalnego są ćwiczenia bazujące na ruchach, które wykonujemy każdego dnia w życiu codziennym. W trakcie jednej sesji wykonuje się serie powtórzeń po kilkadziesiąt sekund jedna, w trakcie pojedynczej serii musimy wykonać jak najwięcej powtórzeń danego ruchu. Po pierwszym obwodzie kilku serii różnych ćwiczeń rozpoczynamy tak zwany drugi obwód, również po jednej intensywnej serii każdego rodzaju ruchu.

Jakiego rodzaju ruchy są często wykorzystywane w treningu funkcjonalnym? To wstawanie, chodzenie, sięganie i tym podobne. Może się wydawać, że wykonywanie tak standardowych ruchów w szybszym tempie będzie dla nas naturalne, jednak podczas treningu funkcjonalnego musimy skupić się tak samo, jak przy innych rodzajach aktywności fizycznej, którą chcemy wykonywać poprawnie. Dobrze przeprowadzony trening funkcjonalny może wpływać na poprawienie wady postawy. Trening funkcjonalny to również doskonały sposób na wstępną aktywność w przygotowaniu do innych dziedzin sportu.

Podkręć tempo ruchu w treningu funkcjonalnym

W naszym asortymencie znajdziesz szeroki wachlarz akcesoriów do treningów funkcjonalnych. Proponujemy step, który możesz wykorzystać do imitowania ruchu nóg podczas wchodzenia na schody czy wskakiwania na stopień. Dobrym wyborem będą także sanki treningowe, które zostały obciążone. Podczas wykorzystywania sanek imitujesz ruch pchania lub ciągania, wzmacniając plecy, ramiona i nogi. Treningi funkcjonalne są świetnym sposobem na polepszenie kondycji i zwiększenie wydolności organizmu. W miarę z coraz częstszym ćwiczeniem w rodzaju funkcjonalnym zobaczysz postępy, zauważysz także, że jesteś w stanie coraz bardziej zwiększać tempo. Polecamy także piłki lekarskie, które mają uniwersalne zastosowanie w różnych treningach.

Dostępne są również piłki do masażu czy gumy power band w wersji standardowej i mini, skakanki i wiele innych akcesoriów. Skorzystaj z naszego asortymentu i wybierz najlepsze dodatki dla Twojego treningu funkcjonalnego – nie wahaj się ani chwili dłużej.

Kettle żeliwne już dostępne Sprawdź>>