Show filters
Filters
Kategorie
  • Pokaż więcejPokaż mniej
Cena
8 7999
Producenci
Crossfit
  • Pokaż więcejPokaż mniej
Fizjoterapia
  • Pokaż więcejPokaż mniej
Gimnastyka
  • Pokaż więcejPokaż mniej
Joga i Pilates
Strefa ciężary
    • Pokaż więcejPokaż mniej
  • Pokaż więcejPokaż mniej
Strefa funkcjonalna
  • Pokaż więcejPokaż mniej
Studio
  • Pokaż więcejPokaż mniej
Sztuki walki
Wyposażenie
Close

Crossfit

(176 produktów)
Najpopularniejsze kategorie Wałki i rollery Magnezja Mini Bandy
  • Widok

Crossfit to jedna z najwszechstronniejszych dyscyplin sportowych, szybko oraz skutecznie rozwijająca siłę i ogólną sprawność fizyczną organizmu. Aby móc cieszyć się różnorodnością zestawów ćwiczeń, konieczne jest posiadanie odpowiedniego sprzętu. Ten dostępny na trainingshowroom.com jest zdecydowanie godny polecenia.

Crossfit - co to jest i dla kogo?

Crossfit to jedna z najbardziej różnorodnych i najlepiej budujących siłę, wytrzymałość czy ogólną sprawność, dyscyplina sportowa zyskująca na popularności przez ostatnie lata.W Polsce dostępna jest od około dekady ale ostatnie 6-7 lat to jej intensywny rozwój i gwałtowny wzrost popularności. Początkowe dość nieufne podejście do tej dyscypliny, zmieniło się fascynację w sport pełen możliwości budowy silnego i wytrzymałego ciała. Warto dodać, że trening Crossfit jest najbardziej efektywny w połączeniu z odpowiednią dietą i czasem regeneracji organizmu. Często staje się stylem życia.

Crossfit przywędrował do nas ze Stanów Zjednoczonych i przez te 10 ostatnich lat, pojawiło się wielu licencjonowanych trenerów, posiadających odpowiednie szkolenie. Praktycznie co chwilę w Polsce pojawia się nowy certyfikowany trener Crossfitu. Obecnie w każdym większym mieście znajdziemy przynajmniej kilka boxów, gdzie wykonuje się Crossfitowe WOD-y (workout of the day), a zaczynają pojawiać się także w mniejszych miejscowościach.

W Crossficie łączy się elementy gimnastyki sportowej, podnoszenia ciężarów, lekkiej atletyki czy trójboju siłowego. Spokojnie można też dodać inne elementy jak rower, basen, strongman czy wspinaczkę. Wszytko w ramach bardzo intensywnego treningu ogólnorozwojowego, dość szybko przynoszącego pierwsze efekty. Co najważniejsze, trening Crossfit skierowany jest dla każdego. Z powodzeniem mogą go trenować kobiety, mężczyźni, seniorzy czy nawet dzieci. Wszystko jest kwestią doboru obciążeń i powtórzeń. Każdy dobry trener zadba o odpowiednią rozgrzewkę, technikę wykonywania ćwiczeń i bezpieczeństwo podczas zajęć, także przy wykorzystaniu profesjonalnego sprzętu.

Sprzęt do Crossfitu

W przypadku uprawiania Crossfitu, wiele ćwiczeń możemy wykonać wykorzystując masę własnego ciała - pompki, przysiady, brzuszki, pompki stoją na rekach przy ścianie. Jednak jest jeszcze wiele innych treningów, których nie wykonamy bez niezbędnego sprzętu. Do ćwiczeń siły eksplozywnej i wyskoków przyda się dobry box. Wspinanie się po linie wymaga zakupu i montażu tej liny. Do tego przysiady ze sztangą, martwy ciąg, wymachy kettlebellem, podrzuty piłki lekarskiej, skoki na skakance i jeszcze wiele więcej przykładów, gdzie oprócz naszej siły potrzeba różnorodnego sprzętu.

Na trainingshowroom.com dostępny jest nie tylko sprzęt do ćwiczeń, taki jak: sztangi, gryfy, zaciski, obciążenia, kettlebelle, skrzynie, sanki treningowe, piłki lekarskie, hantle, kamizelki z obciążeniem, maty treningowe, ale także przyrządy niezbędne po intensywnym wysiłku fizycznym - rollery do masażu, masażery do ciała czy wszelkiego rodzaju stojaki do przechowywania sprzętu w należytym porządku.

Niezależnie czy w domowej siłowni, czy w profesjonalnym klubie, uprawianie crossfitu wiąże się z koniecznością posiadania sporej ilością sprzętu, niezbędnego do realizacji zróżnicowanych treningów. Skompletowanie porządnego zestawu zajmie nam trochę czasu, ale dzięki solidnej jakości w atrakcyjnej cenie, wszystko co niezbędne do ćwiczeń crossfitu znajdziemy na trainingshowroom.com. 

Produkty wyprzedażowe Sprawdź>> Air Bike Sprawdź>>