W tym artykule przedstawimy Ci kilka ważnych faktów o podłogach, z którymi powinieneś się zapoznać, zanim...
Jest wiosna roku 2020. Ten rok jest zdecydowanie wyjątkowy i może być śmiało nazwany rokiem Koronawirusa. Od ponad miesiąca jesteśmy uwięzieni w domach, a siłownie do których uczęszczaliśmy są zamknięte. Sytuacja jest niekorzystna dla wszystkich, a brak aktywności sprzyja gorszemu samopoczuciu, nie tylko fizycznemu. Home office i to, że lodówka jest w pobliżu, wcale nie pomaga w utrzymaniu formy.
Wiele osób, być może również Ty nigdy nie ćwiczyło w domu lub na powietrzu, gdyż dotychczas zawsze mieliśmy dostęp do sprzętu w pobliskim klubie fitness. Sytuacja jednak się zmieniła... zmieniła się radykalnie. W momencie kiedy od kilku dni można już wychodzić na zewnątrz, łatwiej jest zrobić trening cardio – krótka przebieżka po lesie, rower, rolki. Co jednak, jeśli to nie wystarcza i brakuje nam wycisku i wzmocnienia mięśni? Tu z pomocą przychodzi trening obwodowy.
Temat treningu obwodowego przewinął się już kilkukrotnie na naszym blogu. O tym, czym jest dokładnie trening obwodowy możesz przeczytać tutaj. Jednak na potrzeby tego artykułu wyjaśnię tę definicję w żołnierskim skrócie – trening obwodowy jest cyklicznym wykonywaniem ćwiczenia jednego po drugim. Czas pomiędzy treningami oraz liczba rund jest uzależniona od założeń treningu i tu nie ma większych reguł.
„Twoje ciało jest jak dynamit możesz uderzać ołówkiem cały dzień, ale nie sprawisz, że w ten sposób wybuchnie – ale uderz raz młotkiem i bang!
Gdy się bierzesz za trening, bierze się za to na serio, wykorzystaj maksymalnie 40 minut, zamiast siedzieć bezsensownie przez półtora godziny” – Jason Statham
W zasadzie nie ma tutaj ograniczeń. Trening szczególnie zalecany jest osobom początkującym, nawet tym, które zmierzają docelowo w kierunku sportów sylwetkowych i kulturystyki. Profity uzyskają też osoby zabiegane, mające mało czasu i chcące upchnąć w małej jednostce czasu jak najwięcej, osiągając przy tym miarodajne rezultaty. Treningi Cross to w większości właśnie treningi obwodowe o dużej intensywności. Zyskały one popularność między innymi dlatego, że efekty widoczne są gołym okiem po kilku tygodniach od rozpoczęcia zajęć.
Osoby rozpoczynające przygodę ze sportem potrzebują z reguły mniej sprzętu i w większości przez pierwsze tygodnie wystarcza trening z ciężarem własnego ciała. Niezbędnym dodatkiem może okazać się jednak mata do ćwiczeń, która zapobiegnie nieprzyjemnym otarciom kolan i łokci w pozycjach podporu lub odcinka lędźwiowego w momencie wykonywania skłonów i różnych wariacji ćwiczeń na brzuch. Niezbędnikiem każdego ćwiczącego powinien być również zestaw mobility. Roller oraz piłeczka lacrosse pomaga w zwiększeniu zakresów ruchu, zmniejsza prawdopodobieństwo kontuzji szczególnie kiedy przestaliśmy się ruszać lub wracamy po dłużej przerwie do treningu. Zestaw gum mini band oraz guma floss band pomoże idealnie aktywować mięśnie do większego wysiłku.
Jedną z obiekcji zakupu sprzętu do domu jest brak możliwości jego składowania. Dlatego jeśli już to robimy, należy wybierać sprzęt, który będzie jak najbardziej funkcjonalny, a przy tym łatwy w przenoszeniu i zajmujący możliwie mało miejsca.
W zależności od celu treningowego i etapu wytrenowania, sprzęt będzie się nieznacznie różnił, dlatego w naszym sklepie możecie znaleźć kilka przygotowanych przez naszych ekspertów zestawów.
Rozwijając temat sprzętu, jaki powinien się znaleźć w każdej domowej siłowni i spełnia przy tym powyższe wymagania przedstawiam swoją listę:
Zaprojektujemy Twoją domową siłownię. Zobacz wizualizacje >>
Polecane Bestsellery Zobacz>>
Ostatnie komentarze